Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Architektka Michelle Howard vystoupí na fakultě architektury v Brně. Bude přednášet o tom, jak důležitá je neužitečnost

Architektka Michelle Howard vystoupí na fakultě architektury v Brně. Bude přednášet o tom, jak důležitá je neužitečnost

Architektka Michelle Howard vystoupí na fakultě architektury v Brně. Bude přednášet o tom, jak důležitá je neužitečnost
2. 4. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Jarda 75 Popisek: Fakulta architektury VUT v Brně

Fakulta architektury Vysokého učení technického v Brně, ve spolupráci s Galerií Architektury Brno, Studentskou obcí Fakulty architektury a pražskou galerií VI PER, zve na přednášku „O důležitosti neužitečnosti v architektonickém vzdělávání“ architektky Michelle Howard. Přednáška je součástí přednáškové série „Jsme architekti? O vzdělávání, architektonické profesi a institucionální kritice“. Akce se uskuteční v úterý 2. dubna v 18:00 v přednáškové místnosti A310 na Fakultě architektury, Poříčí 5, Brno. Přednáška bude v angličtině. 

Michelle Howard: Důležitá neužitečnost

Nástup umělé inteligence povede, podle historiků, ke vzniku „neužitečné“ třídy pracujících, kteří nejen že budou nezaměstnaní, ale i nezaměstnatelní. Přednáška se bude zabývat zbytečností a zaměstnatelností v současném společenském diskursu, vlivem na architektonickou praxi a pokusí se navrhnout alternativy.

Michelle Howard je architektka a pedagožka. Vede berlínský ateliér constructconcept (COCO) a od roku 2008 vyučuje na Ústavu umění a architektury na vídeňské Akademii výtvarných umění. Na akademii působí jako vedoucí platformy Konstrukčních materiálů a technologií (CMT), kterou využívá na zkoumání programu dokumentovaného v publikaci Research-Observe-Make. An Alternative Manual for Architectural Education (Birkhäuser Verlag, 2015).

Alternativní manuál

Kniha se skládá z pěti částí – úvod a teorie, „elementární“, „prostorové“ a „materiální“ projekty, dokumentace workshopů, přednášky a experimenty. Michelle věří, že bližší pohled na svět kolem nás a interakce s ním mohou poskytnout nové možnosti inspirace a pomoci navrhnout řešení – pokud se budeme dobře dívat. Kromě toho můžeme něco vytvořit, předat do existujícího rámce, intervenovat do současné situace s vlastními unikátními kvalitami. Pro objevování a využívání kvalit je zásadní rozvoj metod výzkumu a pozorování. Michelle navrhuje jednat, nejen řešit problémy – využívat výzkum a pozorování k navrhování nových scénářů pro architektonickou profesi, ale i pro profese jiné. 

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl