Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Debata s Pleskotem, Hlaváčkem a Sendlerem. Zelené ostrovy na terasách paláce Lucerna

Debata s Pleskotem, Hlaváčkem a Sendlerem. Zelené ostrovy na terasách paláce Lucerna

Debata s Pleskotem, Hlaváčkem a Sendlerem. Zelené ostrovy na terasách paláce Lucerna
30. 7. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Fotograf ondra Popisek: Palác Lucerna
#diskuse #Lucerna
další

Odborníci i nadšenci pro architekturu mohou oslavit léto a podebatovat s architekty. Ve středu 7. srpna 2019 od 20:00 hodin bude v rámci toho možné prohlédnout si díla nominovaná na Českou cenu za architekturu 2019 a to na terasách paláce Lucerna.

Od šesti hodin odpoledne zde ještě bude probíhat diskuse na téma Zelené ostrovy uprostřed města, o roli zelených střech ve městech s architektem Josefem Pleskotem, Petrem Hlaváčkem, prvním náměstkem primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu a architektem Zdeňkem Sendlerem
Kapacita diskuse je omezena, v případě zájmu o účast pište na cka@cka.cz 

V rámci moderního trendu udržitelnosti, který se snaží hledat alternativní způsoby, jak může docházet k rozvoji lidské společnosti aniž by docházelo k devastaci přírody, patří právě zelené střechy k velkým tématům současnosti. Jedná se o střechy částečně nebo zcela pokryté především vegetací a půdou. Střecha také může obsahovat další vrstvy, například kořenovou bariéru, odvodnění a zavlažování.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl