Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Dopravní infrastruktura Ateliér Zaha Hadid Architects staví v Číně obří letiště

Ateliér Zaha Hadid Architects staví v Číně obří letiště

Ateliér Zaha Hadid Architects staví v Číně obří letiště
13. 12. 2018 / Autor: Zaha Hadid Architects Popisek: Vizualizace nového letiště

V katastru čínského hlavního města svižně pokračuje výstavba letiště Ta-sing. To má být časem největší na světě. Velikost stavby je vidět z faktu, že projekt realizuje více než čtyřicet tisíc stavbařů a subdodavatelů.

Do roku 2020 chce vláda ještě postavit nebo rozšířit více než sedmdesát letišť. Pokud budou uvedeny do provozu, Čína pravděpodobně v letecké dopravě předčí Spojené státy. Na jejích letištích by mělo od roku 2020 odbavovat ročně sedm set dvacet milionů cestujících. V zemi je nyní největší pekingské mezinárodní letiště.

Sto milionů cestujících ročně

Jeho služby ročně využívá kolem devadesát pět milionů cestujících. Tímto výkonem zůstává druhým nejrušnějším na světě. Portál iDNES se odvolává na informace americké televizní stanice CNN. Podle projektu by mělo nové letiště v roce 2025 vybavit sedmdesát pět milionů osob. Jeho výkon má postupně vyrůst až na sto milionů cestujících ročně.

Nové letiště bude mít sedm startovacích a přistávacích drah. Jejich počet výrazně zlepší manévrovací možnosti v jeho vzdušném prostoru. 

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl