Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Soutěž mladých architektů Young Architect Award je tady

Soutěž mladých architektů Young Architect Award je tady

Soutěž mladých architektů Young Architect Award je tady
11. 6. 2018 / Autor: Tomáš Nývlt

Soutěž mladých architektů Young Architect Award dá již podesáté možnost vyniknout mladým tvůrcům. Vítěz si bude moci zrealizovat svou budovu v obci Prachovice v Pardubickém kraji. Přihlášky mají být odeslány do konce června.

Už podesáté budou mít mladé talenty ze světa architektury příležitost dosáhnout úspěchu ve své počínající kariéře. V jubilejním desátém ročníku totiž startuje soutěž Young Architect Award. Výjimečnosti na výročním pořádání přidává také generální partner s jedinečnou výzvou: Vítěz titulu bude mít možnost navrhnout vlastní objekt pro obec Prachovice, který společnost zrealizuje.

Společenský život a rozvoj města

Letošní téma je zaměřeno na architektonické dílo, které iniciuje společenský život a rozvoj místa. Pro architekty je práce se stavbou, která má dopad na rozvoj společenského života a tedy i místa, velkou výzvou. Soutěž odborné i laické veřejnosti ukáže, jakým způsobem se s tímto úkolem vyrovnává nejmladší generace českých architektů. Nadšení z této příležitosti sdílejí i zástupci obce Prachovice. Přestože se jedná o první spolupráci v rámci takové soutěže a vlastně také první spolupráci s mladým tvůrcem, zástupci obce i její obyvatelé se na pozdější slavnostní odhalení mobiliáře navrženého vítězem těší.

„Obec Prachovice je historicky spjata s místní cementárnou. Každá akce je vždy velice pozitivně vnímána a přijímána nejen vedením obce, ale i samotnými občany. To, že obec byla vybrána, vnímáme velice kladně a jsem již velice zvědavá, které dílo bude zkrášlovat naši obce,” říká starostka obce Bohuslava Čepová.

Přihlášky

Na webových stránkách soutěže je jsou uvedeny i doporučené lokality ke zpracování z partnerských měst – Prahy, Brna, Ostravy a Liberce. Své přihlášky mohou zájemci  zasílat do 29. června 2018.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu