Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Budova Albatrosu na Národní třídě má nového majitele. Stal se jím byznysmen Daniel Farnbauer

Budova Albatrosu na Národní třídě má nového majitele. Stal se jím byznysmen Daniel Farnbauer

Budova Albatrosu na Národní třídě má nového majitele. Stal se jím byznysmen Daniel Farnbauer
20. 1. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Albatros má nového majitele. Foto: E15.cz

Budova Albatrosu sídlící na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně, má nového majitele. Byznysmen Daniel Farnbauer stavbu odkoupil od realitního magnáta Václava Skaly. Výše transakce není známa.

Byznysmen Daniel Farnbauer koupil bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros. Budova stojí na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně. Podle informací deníku E15 Farnbauer Albatros odkoupil od realitního magnáta Václava Skaly, který dům vlastnil jako fyzická osoba a nikoliv přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer Albatros koupil prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Výše transakce není známa.

Budova Albatrosu v minulosti prodělala rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si následně pronajala coworkingová společnost Spaces. Dům byl postaven ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci budova zažila v 90. letech. Poté zde sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Investice v oblasti nemovitostí

PSN miliardáře Václava Skaly působí na trhu s nemovitostmi od roku 1991, specializuje se na investice v oblasti nemovitostí. Revitalizuje bytové domy a přilehlé prostory, pronajímá kanceláře a vlastní několik měšťanských domů v Praze, ale také obchodní dům Kotva. Skala kromě realit ovládá e-shop s oděvy Bibloo a mimo jiné spoluvlastní s ruskými investory Slovanský dům v ulici Na Příkopě.

Psali jsme také:

Z chátrající budovy na Dejvické vzniknou kanceláře a byty

V CAMPu se bude konat křest knihy Ke stolu!

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl