Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Brněnské Bosonohy získají potřebnou občanskou vybavenost, celkově se městská část rozšíří

Brněnské Bosonohy získají potřebnou občanskou vybavenost, celkově se městská část rozšíří

Brněnské Bosonohy získají potřebnou občanskou vybavenost, celkově se městská část rozšíří
24. 11. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: KAM Brno

Chybějící občanská vybavenost a velké dopravní problémy. S tím vším se aktuálně potýkají brněnské Bosonohy. Nová územní studie, kterou připravuje Kancelář architekta města Brna (KAM) má za cíl určit přesné podmínky pro další výstavbu. Dokument zároveň sjednotí investiční záměry kraje, města, městských částí i soukromých subjektů. Studie by měla být hotova zhruba v polovině roku 2021.

Vznik nové část Bosonoh, to je hlavním cílem územní studie. Podmínkou nové zástavbu bude dobré a plynulé propojení s tou stávající. Podle KAM je také důležité najít správnou rovnováhou mezi zastavěným územím a krajinou. Velký důraz je také kladen na dopravní obslužnost, která v současné době není nejlepší.

„Celkově studie prověří území o velikosti zhruba 370 hektarů. Toto území obsáhne celé Bosonohy, částečně zasahuje do městských částí Starý a Nový Lískovec. Na jihu je území ohraničeno ulicí Bítešská, na východě ulicemi Jemelkova a Chironova, na severu lesním porostem a na západě územními rezervami dle krajských zásad územního rozvoje,“ uvádí KAM.

Celou studii budou průběžně doplňovat o své připomínky zástupce dotčených městských částí, Odbor dopravy města i kraje, Dopravní podnik města Brna, ŘSD a také vlastníci technických sítí nebo investoři.

Doporučujeme:

Zařadí se nové nádraží v Brně mezi světové unikáty? O soutěž projevila zájem prestižní studia

Hledání filmové lokace odhalilo nevšedně zachovaný byt z meziválečného období

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl