CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Benešov připravuje výstavbu severovýchodního obchvatu města

Benešov připravuje výstavbu severovýchodního obchvatu města

Benešov připravuje výstavbu severovýchodního obchvatu města
8. 2. 2019 / Autor: cs.wikipedia.org/ Petr1868 Popisek: Masarykovo náměstí v Benešově
Benešov připravuje výstavbu severovýchodního obchvatu města

Na základě studie pořídil vizualizaci, zadal geologický průzkum a sbírá podklady pro zpracování dokumentace. Měla by také začít jednání s vlastníky pozemků, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský.

Město má uzavřenou smlouvu s krajem o spolupráci veřejných zadavatelů. „Projekční příprava včetně územní přípravy je věcí města, což samozřejmě bude mít na rozpočet značné dopady. Na druhou stranu asi nikdo jiný než město nebude schopen s vlastníky vyjednávat směny, výkupy a tak dále," dodal Tichovský.

Trasa obchvatu by měla odvést dopravu od kruhového objezdu Červené Vršky k bedrčské silnici, Vlašimské ulici a dál k Černoleskému rybníku. Centrem Benešova by tak už neprojížděli řidiči mířící na Vlašim.

Částka i začátek stavby jsou zatím nejasné

Kdy se začne stavět a kolik to bude stát, zatím není zřejmé. Podle radnice musí být obchvat dokončen dříve než přivaděč k budoucí dálnici D3 zvaný Václavická spojka, protože jinak by enormně vzrostla doprava v Čechově ulici.

Středočeský kraj chystá výstavbu téměř tří desítek silničních obchvatů a přeložek, které z měst odkloní tranzitní dopravu. Co nejvíce staveb by mělo být zahájeno v letošním nebo příštím roce. V přípravě jsou kromě Benešova obchvaty Rakovníka, Hořovic a Králova Dvora na Berounsku nebo Jílového, Jesenice a Staré Boleslavi u Prahy.

čtk, nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl