Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Aktuálně: V Museu Kampa zasahovali kvůli požáru hasiči

Aktuálně: V Museu Kampa zasahovali kvůli požáru hasiči

Aktuálně: V Museu Kampa zasahovali kvůli požáru hasiči
15. 7. 2020 / Autor: Romana Landová. Požár se podařilo beze škod uhasit. Foto: ZZS HMP

V Museu Kampa v pražské ulici U Sovových mlýnů hořelo. Nehoda se obešla beze škod. V pořádku je i zakladatelka Meda Mládková, která bydlí v jiné části muzea.

Oheň, který vzplál v technické místnosti Musea Kampa kolem 14:00, způsobily elektrické rozvody. „Hoří rozvaděč v sousední technické místnosti. Snažíme se, aby se požár nešířil dál. Muzeum požárem ohroženo není. Snažíme se zjistit, nakolik může být ohroženo zplodinami hoření,“ uvedl odpoledne mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pro SeznamZprávy.

Přestože se zplodiny dostaly do výstavní části a hasiči zvažovali evakuaci obrazů, po domluvě s odborníky muzea místnost pouze odvětrali. Požár likvidovali za pomoci CO2. Situaci na chvíli zkomplikovaly dvě tlakové lahve, které hasiči vynesly. Pražská záchranná služba, která byla též na místě, převzala do péče jednoho člověka, který v muzeu pracoval.

Mecenáška umění Meda Mládková, která Sovovy mlýny nechala opravit, je v pořádku. „Pro všechny obdivovatele Medy Mládkové jen dodávám, že paní Meda je v pořádku. Bydlí v jiné části muzea. Nyní řešíme kouř a odvětrávání místností,“ uvedl na twitteru předseda Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil, podle něhož bude mít oheň ekonomické následky, které se budou prohlubovat.

Podívejte se:

Skryté poklady architektury - 52. díl - Sovovy mlýny

Psali jsme také:

Brutální výstava v Národní galerii je přístupná až do listopadu

Výstava Od západu nefouká? Současná architektura v Plzni mapuje vývoj města za posledních 12 let

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl