Spojujeme svět architektury
CZ
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Přerov zná vítěze soutěže na urbanistickou studii průtahu městem

Přerov zná vítěze soutěže na urbanistickou studii průtahu městem

18. 12. 2017 / Autor: Archiv statutární město Přerov / Škodova ulice bude v těsném sousedství tzv. průpichu
Přerov zná vítěze soutěže na urbanistickou studii průtahu městem

Přerovská radnice vybrala v urbanistické soutěži vítězný návrh podoby vnitřního průtahu města, takzvaného průpichu. Stavba by měla být zahájena příští rok, průpich by měl v budoucnu společně s dostavěnými dálničními úseky vyřešit neutěšenou dopravní situaci. Na soutěž vyčlenilo město přes 400.000 korun, mezi šesti architektonickými návrhy vyhrálo pojetí architektů Zbynka Ryšky a Jana Skoupého, řekl dnes novinářům radní Jan Horký.

Soutěž město vyhlásilo v létě s cílem, aby architekti v nové přednádražní čtvrti nastavili jasná pravidla budoucí zástavby, a dali tak místu novou tvář. Plochu kolem takzvaného průpichu obklopuje obytná i průmyslová oblast, ohraničena je areálem pivovaru a další zástavbou. Má zhruba 16 hektarů. „Město bude nyní s vítězem jednat o pořízení regulačního plánu na celé území, jednali jsme také již s případnými investory. Doufáme, že tato lokalita rozvine svůj potencionál, který má,“ doplnil Horký.

Podle primátora Vladimíra Puchalského (Společně pro Přerov) se dá předpokládat, že tento projekt zahájí Ředitelství silnic a dálnic příští rok. Mluvčí magistrátu Lenka Chalupová k tomu dodává, že už dva roky jsou na akci vyčleněné peníze, je platné územní rozhodnutí i zajištěný odkup většiny potřebných pozemků či nemovitostí, které budou za pár měsíců zbourány. Stavba bude financována ze státního rozpočtu prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury, vyčleněno je na ni 147 milionů korun.

ČTK

Kanály

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Hledáte inspiraci na bydlení?

© 2018 TV Architect s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl