CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Čeští Jestico + Whiles dokončují resort na Zanzibaru

Čeští Jestico + Whiles dokončují resort na Zanzibaru

Čeští Jestico + Whiles dokončují resort na Zanzibaru
19. 12. 2017 / Autor: Jestico + Whiles
Čeští Jestico + Whiles dokončují resort na Zanzibaru

Na souostroví Zanzibar dokončují výstavbu pětihvězdičkového hotelového rezortu Zuri Zanzibar, který navrhlo české architektonické studio Jestico + Whiles. Vzorový bungalov ve stylu African Chic odkazuje materiály a designem na zanzibarskou kulturu a tradici. Navržen je jako lehká konstrukce, která pomyslně pluje nad terénem v zeleni. V ekologicky šetrném komplexu vzniká celkem šestačtyřicet bungalovů, šest apartmánů a tři vily. 

Bungalovy s velkými terasami jsou postaveny z nepálených cihel, které místní obyvatelé vyrábějí ze směsi cementu a písku. Jejich miasové střechy jsou z tradičního tanzanského materiálu, který se vyrábí z trávy. V souladu s místními zvyky mají bungalovy venkovní sprchu. Resort je navržen s důrazem na šetrnost k životnímu prostředí a na soběstačnost a aspiruje na mezinárodní certifikaci EarthCheck. Pomocí vlastního odsolovacího zařízení bude přeměňovat mořskou vodu na pitnou a splaškovou vodu přečišťovat v centrální čističce. Pitná voda bude kvůli omezení spotřeby plastů dostupná pouze ve skleněných lahvích. Dalším ekologickým prvkem v komplexu je speciální klimatizace, která umožňuje snížit spotřebu energie až o 75 procent.

Architektonická kancelář Jestico + Whiles vznikla v Londýně v roce 1977, svou pražskou pobočku otevřela v roce 1992 jako jedinou mimo domácí trh. Portfolio společnosti zahrnuje pětihvězdičkové hotely a restaurace, veřejné stavby či fit-out řešení kancelářských prostor. Zabývají se i rekonstrukcemi původních historických budov a územním plánováním rezidenční výstavby. Mezi jejich realizace patří The Yas Hotel v Abu Dhabi, Villa Honegg ve Švýcarsku nebo Andel’s Hotel v Praze na Smíchově. Jejich projekty najdeme kromě Evropy i v Austrálii, Africe, Indii a na Středním východě.

(nif)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl