CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Státní fond rozvoje bydlení má schválený rozpočet

Státní fond rozvoje bydlení má schválený rozpočet

Státní fond rozvoje bydlení má schválený rozpočet
20. 12. 2017 / Autor: Archiv TV Architect / Popisek: Ilustrační foto
Státní fond rozvoje bydlení má schválený rozpočet

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) bude mít příští rok rozpočet s výdaji ve výši 2,17 miliardy korun. Na příjmech má získat 893 milionů korun. Sněmovna to hladce schválila beze změn. V porovnání s letošním rozpočtem fondu budou jeho výdaje o něco vyšší, příjmy naopak nižší. Pro letošní rok měl SFRB schváleny výdaje ve výši 2,14 miliardy korun a příjmy ve výši 917 milionů korun.

Cílem fondu je podporovat soukromé a obecní investice do výstavby, oprav a modernizace bytů formou nízkoúročených úvěrů. V roce 2019 by mohl fond mít podle výhledu na výdaje až 2,33 miliardy korun. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) poslancům řekla, že postupně vyplácené dotace plynoucí ze smluv uzavřených do roku 2010 jsou plně pokryty z prostředků rezervovaných za tímto účelem v aktivech fondu. Kromě toho zároveň upozornila, že aktiva nesmějí klesnout pod šest miliard korun.

Na nízkoúročených úvěrech určených na výstavbu nájemních bytů, opravy a modernizace bydlení včetně úvěrové pomoci v případě poškození bytového fondu při živelních pohromách plánuje SFRB vydat jednu miliardu korun. Fond bude ze svého rozpočtu nově podporovat i regenerace veřejných prostranství na sídlištích. V programu Panel na zateplování a modernizace bytových domů je pro příští rok vyčleněno 761 milionů korun. Na správní výdaje fondu má jít 73,5 milionu korun.

Příjmy SFRB mají tvořit dotace ze státního rozpočtu ve výši 107,7 milionu korun. Splátky poskytnutých úvěrů mají fondu přinést 684 milionů. Dalších 100 milionů by měly vynést úroky z úvěrů. Milion by měl získat na poplatcích za poskytnutá ručení.

ČTK, sem

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl