ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Studio Identity Design (Dagmar Zvoníčková, Ivana Linderová)

TV Architect představuje - Studio Identity Design (Dagmar Zvoníčková, Ivana Linderová)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Josef Molnár. hlavní manažer projektů DOMOPLAN

zrušit

16 m 42 s

Studio Identity Design tvoří několik mladých architektů v čele s Ivanou Linderovou a Dagmar Zvoníčkovou. Architektonické a designové studio vzniklo v roce 2017 v Londýně. Jejich portfolio zahrnuje projekty z celého komerčního, rezidenčního i rekreačního sektoru. Architektky se potkaly už na univerzitě. Poté, co samostatně nasbíraly zkušenosti ze světa včetně Hongkongu, New Yorku, Bruselu, Prahy, Bratislavy, Brna a Londýna, se spojily a založily v Londýně společný ateliér.

„Padly jsme si do oka už na studiích v Brně, poté se naše cesty rozešly, nakonec jsme se setkaly v jednom studiu v Londýně, byl to asi osud, mohly jsme si zde vyzkoušet, jak se nám spolupracuje,“ říká Ivana Linderová.

„Studio ID znamená Identity Design. Odkazuje to na naší filozofii, hodně nad věcmi rozmýšlíme a fascinuje nás psychologie. Věříme tomu, že města, ve kterých žijeme, doplňují naši identitu stejně jako to, co si oblékáme, kupujeme a jak vystupujeme. Náš domov je součástí naší identity, a naopak i to místo ovlivňuje nás,“ říká Dagmar Zvoníčková.

Rezidence Cleveland street

První společný projekt architektek, kde spolupracovaly s jedním z největších developerů z Ameriky. Jednalo se o návrh loftového bydlení v Londýně, který byl inspirovaný americkým přístupem.

Restaurace a pivovar U Tomana

První společný projekt v České republice. Jedná se o rekonstrukci domu na náměstí Svobody v Brně. Cílem bylo vytvořit restauraci s vlastním pivovarem o ploše více než 400 m² ve dvou patrech. Myšlenkou bylo odlišit se od velkého množství nově vznikajících podniků v blízkém okolí největšího náměstí. Druhá část zadání se týkala pěti pater, kde vznikly apartmány k dlouhodobému, či krátkodobému pronájmu. Vše se společně propojilo v jeden ideový koncept.

„Je to naše srdcovka, zadání bylo velmi zajímavé. Investor koupil starý dům a rozhodl se pro rekonstrukci. U projektu jsme byly od samého začátku. Zajímavé bylo, že ten historický dům chátral a při rekonstrukci jme zde našly staré cihlové klenby, funkcionalistická okna a další zajímavosti,“ říká Ivana Linderová.

„Vymyslely jsme zde ideu, že každý, kdo sem přijede, zažije Brno pod jednou střechou. Každé patro odhaluje jinou stránku Brna. Každé patro má své vlastní téma,“ uvádí Dagmar Zvoníčková.

Pekárenský dvůr v Brně

„Jedná se o komplex s 300 byty. Nechaly jsme se zde inspirovat rezidencemi v Londýně. V rámci jednotek je zde zázemí jako recepce, sauna, wellness. Podporuje to myšlenku komunitního bydlení. Jsou tady společné grilpointy a věříme, že se zde lidé budou více poznávat,“ uvádí architektka Ivana Linderová.

Bukovka

„Jedná se o projekt aparthotelu, nachází se ve středisku Skiareál Buková hora. Vzniká zde úplně nová malá vesnička, náš projekt je toho součástí. Navrhly jsme zde i srdce celé vesnice, a to epicentrum. Bude zde wellness, restaurace, fitness, vinný bar a další. Zadáním bylo navrhnout epicentrum a tři apartmánové domy. Vycházely jsme zde z tradiční typologie. Všechny budovy mají proto sedlové střechy,“ říká Ivana Linderová.

Interiér kavárny Fruli

Projekt byl inspirován samotnou firmou a filozofií zakladatelů rodinné firmy. Ta se zaměřuje na ruční výrobu sirupů, zajímavých čokolád, dortů a jiných pokrmů. Všechny jejich produkty jsou ručně vyráběné z čerstvých surovin bez užití jakýchkoliv přidaných látek formou nejkvalitnějších přírodních postupů.

„Právě tato filozofie nás inspirovala. Snažily jsme se vytvořit strohý prostor bez zbytečných přidaných dekorací. Jsou zde využity přírodní materiály v původní a čisté formě,“ říká Dagmar Zvoníčková.

Architektky mají aktuálně před sebou návrh interiéru v Rusku, v České republice je pak čekají spíše rezidenční projekty.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu