ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group

TV Architect představuje - Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Terra Florida (Lucie Vogelová)

zrušit

11 m 49 s

Sekyra Group se zaměřuje na realitní investice a development komerčních a rezidenčních nemovitostí. Na trhu působí od roku 1996 a v jejím portfoliu najdeme řadu reprezentativních pražských budov. Mezi jejich klienty patří především mezinárodní korporace, tuzemští i zahraniční investoři, ale i nájemci jednotlivých bytových jednotek. Společnost realizovala budovy takových společností, jako jsou Česká spořitelna, Nestlé, T-Mobile či Národní technická knihovna. Na kontě má také zhruba 7 000 bytů. V současné době pracuje na rozvoji nových městských částí. Výkonným ředitelem společnosti je Leoš Anderle.

Leoš Anderle vystudoval Stavební fakultu ČVUT, k developmentu se dostal již na studiích. Po několikaleté praxi se v roce 2001 dostal až do společnosti Sekyra Group.

„Development je velmi zajímavá disciplína, mezi developery najdeme právníky, ekonomy, stavaře a další profese. Jde o to umět uchopit správně právní rovinu, urbanismus, ekonomiku a architekturu a umět se na souvislosti podívat trochu s odstupem,“ říká výkonný ředitel Sekyra Group Leoš Anderle.

V současné době společnost pracuje na rozvoji nových městských částí.

„Rozhodli jsme se věnovat velkým rozvojovým územím, centrálním oblastem a brownfieldům. Těmto oblastem se věnujeme dlouho. Rétoriku změnilo i hlavní město Praha, které rozvoj těchto lokalit podporuje,“ říká Anderle.

Smíchov City

Jedná se o největší projekt v moderních dějinách Prahy. Pražská čtvrť s bohatou historií a výhledem přes řeku na Vyšehrad se v 19. století stala centrem průmyslu. Nyní se však mění na moderní a funkční čtvrť.

„Tady jsme ve fázi stavby. Projekt je v blízkosti centra. My se snažíme o to, aby jednotlivé čtvrti byly bohaté a pestré jak do funkcí, tak do architektury. Výsledkem architektonické soutěže byl návrh, který drží přiměřené měřítko, aby domy nepřevyšovaly současnou zástavbu. Snažíme se tady také oživit veřejný prostor. Vznikne zde funkční parter s maloobchodními provozovnami a veškerou občanskou vybaveností, studentským ubytováním a kilometrovým pěším bulvárem,“ říká Anderle.

V rámci projektu vznikne také most, který propojí urbanizované území s vlakovým nádražím.

Video developera:

Rohan City

Na karlínském brownfieldu na dosud nevyužívaném a zanedbaném území Rohanského ostrova vyrůstají domy i dvě kancelářské budovy od proslulých architektů Evy Jiřičné a Jakuba Cíglera. Celkově se počítá s byty a pracovními místy pro jedenáct tisíc lidí.

„Ambicí je propojit tři existující komunity Libeň, Karlín a Invalidovnu. Umožnit lidem z okolí nástup do rekreační zóny, která by měla vzniknout při břehu Vltavy. Vznikne zde cyklostezka s podzemní částí, takže zároveň bude sloužit i jako protipovodňová zábrana. Snažíme se jí rozšířit do podoby promenády. V centrální části území vzniká křížová pěší zóna, to by měla být nejživější část území. Budou zde i obchody a další zábava,“ říká Anderle.

Video developera:

Dejvice Center

„Jsme ve fázi, kdy začínáme uvažovat o konceptu území. Spolupracujeme s partnery. Chystáme se vypsat architektonickou soutěž. Je to část nedostavěného náměstí a z toho se rozbíhající ulice. Tento segment potřebuje dostavbu. Byli bychom rádi, aby byl projekt multifunkční. Vzniknout by zde mělo bydlení, kanceláře, služby i obchodní centrum,“ říká Leoš Anderle.  

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl