ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekční ateliér ATIP (Martin Vokatý)

TV Architect představuje - Projekční ateliér ATIP (Martin Vokatý)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - 3K Architects (Roman Kučírek)

zrušit

13 m 17 s

Projekční ateliér ATIP byl založen v roce 1991 Ing. Vladimírem Vokatým a jeho synem Ing. arch. Martinem Vokatým. Ateliér sídlí v Trutnově v rodišti obou zakladatelů a mimo jiné se zabývá zpracováním architektonických studií, projektovou dokumentací pro územní řízení, stavebním povolením a realizací staveb. Také zpracovává urbanistické studie, územní plány či dopravní generely. Stavby projektované ATIP získaly tituly Stavba roku ČR a Stavba roku Královehradeckého kraje. Mezi jejich největší projekty patří O2 ARENA.

ATIP se zaměřuje hodně na sportovní stavby. Jak Martin Vokatý, tak jeho otec byli vášnivými lyžaři.

„Můj koníček bylo lyžování, byl jsem i v reprezentaci, stejně jako můj otec. Zdědil jsem jak lásku ke sportu, tak k architektuře. Snažíme se proto náš ateliér profilovat více ke sportovním stavbám. Aktuálně dokončujeme například rekonstrukci zimního stadionu ve Zlíně, lyžařská historie nás spojuje ale i s lyžařskými středisky jak v Peci pod Sněžkou, tak ve Špindlerově mlýně, ale i v Harachově či Rokytnici nad Jizerou. Ve sportu víme, co ten daný objekt potřebuje a umíme tomu dát tu správnou fazónu, aby zde sportovci byli vždy spokojení. Umíme se vžít do toho co potřebují,“ říká architekt Martin Vokatý.

02 ARENA

02 Arena je víceúčelová budova určená pro zábavu, show, sportovní akce a kulturní události. Při projektování a výstavbě haly byly využity zkušenosti mnoha evropských i zámořských arén. Je vybavena nejmodernějšími technologiemi, které umožňují více jak 20 variant prostorových, funkčních a technických proměn hlediště i jeviště. „Je to vlajková loď naší kanceláře, je dobře, že celé území kolem arény se stále dodělává a jsem na to moc hrdý,“ říká architekt Martin Vokatý.

Rekonstrukce zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně

Jedná se o rekonstrukci stávající budovy a dostavbu objektu. Zajišťuje se chybějící technologické i provozní propojení dvou ledových ploch. Stávající objekt získá lepší a praktičtější zázemí a celý provoz se díky tomu zjednoduší. Stávající architekturu budovy je ovšem nutné zachovat, neboť stadion se nachází v centru Zlína v památkové zóně.

„Zde jsme v roli generálního projektanta, děláme vše od prvních skic až po finální detaily,“ říká Vokatý.

Studio ATIP se také podílelo na stavbě první etapy kampusu v Hradci Králové, či na projektu Golfové hřiště Mladé Buky, kde se areál rozšíří o přístavbu hotelu i velké wellness centrum. Architekti se ale hodně drží ve svém regionu, především na Trutnovsku.

„Vrchlabí je nedoceněné město. Je to přitom středobod pro veškeré horské sportovní aktivity na horách. Výhodou je, že tady nejste spojeni jen s jedním střediskem, ale můžete být každý den jinde. Místo nabízí příjemný dojezd do okolních vyhlášených lyžařských středisek, sportovní variabilitu a zároveň dává možnost městského zázemí. Je to místo vhodné na víkendy, sezónní rekreace, ale i na dlouhodobé žití,“ říká Vokatý.

Jedním z projektů ve Vrchlabí je projekt VIVA Vrchlabí.

Projekt VIVA Vrchlabí

Jedná se o stavbu čtyř bytových domů s 58 byty. Projekt vznikl v místech bývalého průmyslového areálu Mileta. Objekty jsou vzájemně propojeny suterénem s parkovacími plochami.

„Architektura na horách je velmi odlišná od architektury ve městech. My jsme se tady rozhodli, že půjdeme městským moderním konceptem, ale zároveň chceme, aby objekt plnil funkci pro sportovní uživatele. To znamená, že je zde spousta úložných a skladových prostor, velký kontakt s přírodou a zároveň vysoký standard městského bydlení v krkonošských podmínkách,“ říká Vokatý.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu