ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... 3K Architects (Roman Kučírek)

TV Architect představuje - 3K Architects (Roman Kučírek)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - A.LT Architekti (Peter Lacko)

zrušit

7 m 34 s

Architekt Roman Kučírek vystudoval architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Absolvoval také zahraniční studijní stáže na Cardiff University ve Velké Británii a University of New Orleans ve Spojených státech. Pracoval například i na rekonstrukci hotelu v evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN ve švýcarské Ženevě. Společně s kolegou Janem Komárkem se potkali už na vysoké škole. Společně pak založili architektonickou kancelář 3K Architects.

3K Architects si zakládají na preciznosti a osobitém přístupu ke klientovi. Pracují na menším množství zakázek pro náročné klienty. Zaměřují se jak na stavbu malých objektů, tak na rodinné či bytové domy a také interiéry.

Vila u Sázavy

Novostavba moderní vily stojí nedaleko řeky Sázavy na Vysočině. Nachází se na mírně nepravidelném obdélníkovém pozemku.

„Pozemek byl hodně rozlehlý, ale měl svá specifika, nám se velmi pěkně povedlo navrhnout tvar objektu vůči pozemku, což dává objektu velmi zajímavou formu,“ říká architekt Roman Kučírek.

Hlavní část vily je tvořena přízemní částí do tvaru L s plochou střechou. Tato část je pak doplněna o šikmo posazenou nástavbu se sedlovou střechou, ve které se nachází obytné sídlo. Části domu jsou navrženy v krémové broušené omítce v kombinaci s obkladem z tmavě hnědých cihelných pásků. Objekt je technologicky navržen v nejvyšším standardu. Vila v sobě ukrývá také vnitřní bazén s venkovní terasou.

Usedlost

Jedná se o rozlehlý pozemek v malé obci nedaleko Telče. Tradiční stavba v novém kabátu zapadá do okolní překrásné přírody. Usedlost tvoří několik objektů, které jsou uspořádány tak, aby tvořily tradiční venkovskou zástavbu. Samotný obytný dům je rozdělen do dvou částí. Využity jsou zde tradiční materiály jako dřevo, kámen a štuková omítka. Třešničkou na dortu celé usedlosti je navržený rybníček v těsné blízkosti rodinného domu.

„Udělali jsme zde soubor staveb, které připomínají venkovské stavení, dokázali jsme tak udržet charakter, který tomu místu patří,“ říká Kučírek.

Rezidence Nad rybníky

Objekt se nachází v obci Suchá u Havlíčkova Brodu. Jedná se o jednopodlažní bezbariérový dům, jehož součástí je jak obytný prostor, tak garáž, terasa, bazén a vinný sklípek. Na stavbu ve svažitém terénu byly využity materiály jako celodřevěný obklad či plechová střecha. Rezidenci tvoří tři objekty, dvě obytná křídla jsou navržena v tradičních venkovských proporcích. Garážová část je pak spíše jednoduchou moderní a čistou stavbou s plochou střechou.

Interiér bytu v pánském stylu

Interiér bytu 1+kk se nachází v novostavbě bytového domu. Byt obsahuje vstupní chodbu, koupelnu, komoru a hlavní obytný prostor s výstupem na terasu. Typicky pánský je například kuchyňský ostrůvek s barem a také tmavé odstíny moderního nábytku v kombinaci černé barvy a dubového dřeva. V podobném dekoru je i dlažba v celém bytě. Dominantou kuchyně jsou nasvětlené niky kuchyňské linky a barového sezení. Architekti do garsonky vybírali vše včetně zařizovacích předmětů a stínění oken.

„Zadání bylo zajímavé v tom, že se jednalo o velmi malý byt. Byla to zakázka pro našeho kamaráda. Zadáním byla především tmavá barva nábytku,“ říká Kučírek.

Venkovské rodinné sídlo

Jedná se o větší komplex, který je určen pro soukromé rodinné bydlení, odpočinek a zázemí pro hosty. Je to několik domů posazených tak, aby bylo dosaženo přirozeně klesajícího terénu a otevření výhledu do okolí. Hlavním objektem venkovského sídla je prostorný rodinný dům s veškerým zázemím včetně wellness pavilonu s vnitřním bazénem. Na dům je přímo napojen luxusní reprezentativní pavilon pro setkávání návštěv. Materiálově je objekt řešen velice tradičně. Použit je kámen, modřínový šindel, štuková omítka a maloformátová plechová krytina.

„Je to takový areál, kde každá budova má vlastní specifické využití, je to projekt, jehož realizaci se v následujících měsících budeme hodně věnovat,“ uzavírá Kučírek.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl