ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Tomáš Raška, zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny Natland

TV Architect představuje - Tomáš Raška, zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny Natland

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Projekty ateliéru Pavel Hnilička Architects+Planners

zrušit

11 m 15 s

Tomáš Raška je zakladatelem a majoritním akcionářem investiční skupiny Natland. V oblasti investic a consultingu působí od roku 2001. Vystudoval Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. Je zodpovědný za realizaci strategie a řízení klíčových projektů napříč segmenty finančních služeb a korporátních investic, zejména v oblasti distressed assets.

„Po škole jsem začal v poradenském sektoru a odtud vedla cesta k investicím. Myslím si, že obecně platí, že člověk musí mít pro tento obor nějakou míru ambice, trpělivosti a schopnosti obětovat se, ať už je cíl jakýkoliv. Důležitá je i vůle a sebekázeň,“ říká Tomáš Raška.

Natland je česká investiční skupina, která investuje do středně velkých podniků, rezidenčního developmentu a výnosových nemovitostí na českém i slovenském trhu. Její konkurenční výhodou je schopnost řešit složité ekonomické situace v podnicích, je specialistou na krizový management firem, které se ocitnou v problémech. Aktivně se zapojuje do řízení projektů a podporuje také technologické start-upy.

„Natland je finanční investor a developer. Část, která se věnuje nemovitostem, dorostla ke korporátním investicím. Ve chvíli, kdy má projekt nějaký problém a klasičtí finanční investoři sem nechtějí vstoupit, tak nastupujeme my. Je to naše konkurenční výhoda. Krom toho, že jsme finanční investor, jsme i krizový manažer a věnujeme se i exekutivě změny,“ říká Raška.

I do tohoto sektoru vstoupila koronavirová krize, která se odráží na současné situaci. „Každá doba přináší jiné výzvy a kdybychom se na tu situaci koukali teď, půjde o růst úrokových sazeb, není dostatečná likvidita, mění se chování zákazníků. To postihuje i realitní sektor. Obrací se na nás manageři či vlastníci projektů, abychom společně našli nějaké řešení, které by bylo co nejvíce efektivní,“ říká Tomáš Raška.

„Náš real estate business je z části developerská a z části nemovitostní záležitost. U developmentu se zaměřujeme více na Českou republiku. Dlouhodobě se snažíme realizovat celý cyklus od přípravy, projektového řízení i přípravy marketingu. Co se týká výnosových nemovitostí, máme investice i na Slovensku a nevylučujeme vstup na evropský trh. Vidíme zde potenciál daného trhu a jeho specifikace,“ říká Raška.

Mezi aktuální významné developerské projekty skupiny Natland patří:

Prague City Golf Apartments

Jedná se o 33 investičních apartmánů hotelového typu v pražských Lipencích. Apartmány jsou vhodné jak pro milovníky golfu, tak jako výborná investiční příležitost. O všechny administrativní i praktické záležitosti se postará profesionální tým.

Lysolajský dvůr

Rezidenční komplex na Praze 6 vzniká na místě brownfieldu. Jedná se o komorní projekt obsahující 43 bytů. Součástí projektu je i veřejně přístupný park.

Rezidence Harfistka

Polyfunkční dům Harfistka se skládá z bytů, ateliérů i studií různých rozměrů a dispozic. Zájemci zde najdou i komerční plochy. Objekt je téměř v centru Prahy a přitom daleko od turistického ruchu velkoměsta.

Developerské projekty - 24. díl - Rezidence Harfistka k prodeji 

Web: www.natland.cz

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl