ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Tomáš Raška, zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny Natland

TV Architect představuje - Tomáš Raška, zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny Natland

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Projekty ateliéru Pavel Hnilička Architects+Planners

zrušit

11 m 15 s

Tomáš Raška je zakladatelem a majoritním akcionářem investiční skupiny Natland. V oblasti investic a consultingu působí od roku 2001. Vystudoval Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. Je zodpovědný za realizaci strategie a řízení klíčových projektů napříč segmenty finančních služeb a korporátních investic, zejména v oblasti distressed assets.

„Po škole jsem začal v poradenském sektoru a odtud vedla cesta k investicím. Myslím si, že obecně platí, že člověk musí mít pro tento obor nějakou míru ambice, trpělivosti a schopnosti obětovat se, ať už je cíl jakýkoliv. Důležitá je i vůle a sebekázeň,“ říká Tomáš Raška.

Natland je česká investiční skupina, která investuje do středně velkých podniků, rezidenčního developmentu a výnosových nemovitostí na českém i slovenském trhu. Její konkurenční výhodou je schopnost řešit složité ekonomické situace v podnicích, je specialistou na krizový management firem, které se ocitnou v problémech. Aktivně se zapojuje do řízení projektů a podporuje také technologické start-upy.

„Natland je finanční investor a developer. Část, která se věnuje nemovitostem, dorostla ke korporátním investicím. Ve chvíli, kdy má projekt nějaký problém a klasičtí finanční investoři sem nechtějí vstoupit, tak nastupujeme my. Je to naše konkurenční výhoda. Krom toho, že jsme finanční investor, jsme i krizový manažer a věnujeme se i exekutivě změny,“ říká Raška.

I do tohoto sektoru vstoupila koronavirová krize, která se odráží na současné situaci. „Každá doba přináší jiné výzvy a kdybychom se na tu situaci koukali teď, půjde o růst úrokových sazeb, není dostatečná likvidita, mění se chování zákazníků. To postihuje i realitní sektor. Obrací se na nás manageři či vlastníci projektů, abychom společně našli nějaké řešení, které by bylo co nejvíce efektivní,“ říká Tomáš Raška.

„Náš real estate business je z části developerská a z části nemovitostní záležitost. U developmentu se zaměřujeme více na Českou republiku. Dlouhodobě se snažíme realizovat celý cyklus od přípravy, projektového řízení i přípravy marketingu. Co se týká výnosových nemovitostí, máme investice i na Slovensku a nevylučujeme vstup na evropský trh. Vidíme zde potenciál daného trhu a jeho specifikace,“ říká Raška.

Mezi aktuální významné developerské projekty skupiny Natland patří:

Prague City Golf Apartments

Jedná se o 33 investičních apartmánů hotelového typu v pražských Lipencích. Apartmány jsou vhodné jak pro milovníky golfu, tak jako výborná investiční příležitost. O všechny administrativní i praktické záležitosti se postará profesionální tým.

Lysolajský dvůr

Rezidenční komplex na Praze 6 vzniká na místě brownfieldu. Jedná se o komorní projekt obsahující 43 bytů. Součástí projektu je i veřejně přístupný park.

Rezidence Harfistka

Polyfunkční dům Harfistka se skládá z bytů, ateliérů i studií různých rozměrů a dispozic. Zájemci zde najdou i komerční plochy. Objekt je téměř v centru Prahy a přitom daleko od turistického ruchu velkoměsta.

Developerské projekty - 24. díl - Rezidence Harfistka k prodeji 

Web: www.natland.cz

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl