ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Horizon Holding (Yishay Furman)

TV Architect představuje - Horizon Holding (Yishay Furman)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Natland (Karel Týc)

zrušit

13 m 25 s

Yishay Furman se ve své domovině v Izraeli věnoval hotelnictví, před dvaceti lety však přišla ze vzdálené Prahy zajímavá nabídka na pomoc s jedním developerským projektem. Z tříměsíční mise se rázem staly roky. Posledních dvanáct let řídí developerskou společnost Horizon Holding a je na špičce pražského developmentu. Podepsán je například pod projektem Kay River Lofts, Modřanka nebo pod rezidencí Sluncová.

„Přesně před dvaceti lety se mě jeden z mých akcionářů v Izraeli zeptal, zda bych nemohl přijet pomoct řídit jeden developerský projekt v Praze. Nevěděl jsem nic o obchodu s nemovitostmi, byl jsem hoteliér. Začal jsem se všechno učit, poznával jsem město, lidi, kulturu, která je úplně odlišná od té v Izraeli. Uběhlo 20 let a jsem pořád tady. Za ty první tři měsíce jsem zjistil, že mám to město a lidi rád. Myslím si, že po tolika letech tady mohu říct, že mé rozhodnutí bylo správné,“ říká úvodem Yishay Furman, generální ředitel developerské společnosti Horizon Holding.

Projektů má společnost skutečně celou řadu a všechny po Praze. Yishay Furman sám přiznává, že zatím nemá společnost záměr stavět i v jiných tuzemských městech. „Společnost se obecně zaměřuje na hlavní města v těch daných oblastech, jako jsou Praha, Varšava, Bukurešť nebo Budapešť. Hledáme něco, co může být zajímavé pro naši společnost a může to být velký i menší projekt,“ vysvětluje Furman.

Kay River Lofts nabízí unikátní pohled na Prahu

Jedním z těch menších projektů je právě Kay River Lofts v Karlíně. Stylové bydlení nabízí 55 bytů s mimořádnými standardy, velkorysými terasy a úžasným výhledem na panorama Prahy.

„Je to projekt, o kterém víme, že je momentálně jeden z nejlepších v Karlíně a vůbec momentálně v celé Praze. Je úplně odlišný od jiných projektů, které děláme a které nejsou tak drahé a jsou umístěny v jiných částech města. Karlín známe velmi dobře, máme zde již za sebou realizaci rezidence Vltava. Byl to jeden z nejúspěšnějších projektů v té době. Karlín se za posledních 20 let opravdu změnil v důležité obchodní centrum a teď také jako nové centrum rezidenčního bydlení ve městě,“ popisuje developer.

Rezidence Sluncová nabízí dostupné bydlení

Opět Karlín, ale zcela odlišný projekt. Rezidence Sluncová by měla nabídnout 220 dostupných bytů s dobrým standardem a lokací ideální pro mladé a začínající rodiny. „Možná si necháme část projektu, kterou neprodáme, ale kterou si necháme jako byty k pronájmu. Je to trend, který sem pomalu přichází. Některé z konkurenčních developerských firem dělají ten samý krok a my věříme, že je to něco, co bychom měli zkusit,“ komentuje Furman.

Projekt Modřanka čerpá z historie lokality

Místo, kde se potkává město a příroda. I tak bychom mohli projekt na pravém břehu Vltavy nazvat. Rezidence Modřanka nabízí čtyři moderní bytové domy, které stojí na místě po bývalém cukrovaru. Zajímavá fasáda je inspirována díly nizozemského malíře Pieta Mondriana. Samotná stavba se pak může chlubit nízkou energetickou náročností a rozhlehlým parkem mezi jednotlivými budovami.

„Není to typický projekt budov stojících vedle sebe. Je to projekt, kde jsou všechny budovy čelem do zahrady. Nechtěli jsme vytvořit klasickou zahradu, rozhodli jsme se vytvořit park, kterému říkame Parkové muzeum. Není to obyčejný park, kde vidíte děti hrající si na hřišti, pár stromů a lavičky. Je tam dost atrakcí pro všechny generace,“ říká Furman.

Park lemují vzdělávací prvky, kde se místní dozví vše o historii Modřan. Součástí je také graffiti stěna, kde teenageři mohou legálně pilovat své sprejerské dovednosti. Celý komplex nabízí 355 bytů, z nichž každý má svůj balkon nebo terasu.

Moderní bydlení v Čimickém údolí

O moderní novostavby v Praze je neustále zájem, a to dokazuje i projekt Rezidence Čámovka na Praze 8. V těsné blízkosti mohou lidé využít procházky do zalesněného Čimického údolí. První etapa je již zkolaudovaná a aktuálně se pracuje na etapě druhé, ta by měla být dokončena v roce 2021.

„Pracujeme už na třetí etapě, která bude mnohem větší než ty první dvě dohromady. Bude to 400 bytů. Tímto projektem vlastně měníme a vylepšujeme Čimice. Vzali jsme pozemek, který byl docela zanedbaný a pomalu už můžeme sledovat ten rozdíl,“ pochvaluje si developer.

Společnost Horizon Holding se pohybuje na českém trhu od roku 2001. Od doby svého založení má za sebou řadu úspěšných rezidenčních bytů, kde našla nový domov bezmála tisícovka rodin.

„Naše myšlenka je pokračovat v tom, abychom každý rok koupili jeden až dva projekty, abychom byli jedna z vedoucích developerských společností v Praze,“ říká závěrem Yishay Furman.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu