ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... DMAE Architects (Alžběta Vrabcová)

TV Architect představuje - DMAE Architects (Alžběta Vrabcová)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - ma3 architekti (Štěpán Malý, Jan Adámek)

zrušit

13 m 53 s

DMAE Architects tvoří tým architektů s osobitým přístupem k návrhům pod vedením architektky Alžběty Vrabcové. Ta absolvovala obor scénografie na Střední umělecko-průmyslové škole v Praze, poté Fakultu architektury ČVUT. Spolupracovala například i s architektem Michalem Kuncem. V roce 2014 pak založila vlastní ateliér pod názvem DMAE Architects. Ateliér se primárně věnuje rezidentním projektům s důrazem na detail, ale i interiérům a rodinným domům. V jejich portfoliu lze najít i větší polyfunkční celky a developerské projekty menšího rozsahu.

„Pod zkratkou našeho atelieru nenajdete žádná jména, ale odkaz na setkání několika přátel na vysoké škole, jednalo se o poslední zkoušku z matematiky a odkaz na tento den,“ vysvětluje Alžběta Vrabcová.

Rodinný dům v Dolních Chabrech

Jedná se o projekt rezidenční vily městského typu na složitém pozemku v severním svahu. Bude to třípatrový dům, který by měl svým charakterem jemně zapadnout do okolní zástavby. Dům by měl být sice rozsáhlý, ale bude působit velmi nenápadně, a to hlavně i díky nadčasovým materiálům a barevnému pojetí v bílé a šedé barvě.

Rodinný dům v Mníšku

Tento dům je rozdělen na tři stavby. Pozemek má sice 4 000 m2 ale maximální možná zastavitelnost byla 100 m2. První část je čistě obytná, druhá část je soukromé bydlení, kde jsou ložnice dětí i majitelů. Třetí dům je obslužný. „Celé je to charakterově propojené nádvořím vesnického typu, vzniklý dvorek je pak vlastně srdcem celého projektu,“ říká architektka Alžběta Vrabcová.

Polyfunkční dům v Ostrově nad Ohří

Jedná se o pozemek na historickém rostlém náměstí v chráněné památkové zóně. „My jsme se museli vypořádat s pozemkem, který z jedné stany přiléhá k nejstaršímu domu náměstí a z druhé strany je omezen náhonem původního potoka, který vedl dřívější zástavbou. Nejedná se tedy ani o proluku, ani o samostatný pozemek. Je to výzva, kdy můžu svým návrhem zasáhnout do urbanismu náměstí. Stavba vytvoří nový průchod na náměstí. Vzniknou zde nové prostory, jako například malé náměstíčko,“ říká Vrabcová.

Apartmány v Louční pod Klínovcem

Rekreační bydlení ve čtyřech apartmánových domech nabízí 56 bytů od garsonek po byty 5+kk. Architektura zapadá do prostředí a je velmi nadčasová. V budoucnu zde mají vzniknout  i služby například wellness centrum.

Interiér Dolní Břežany

„Byla to rekonstrukce nedokončeného bytu v developerském projektu, mohli jsme proto zasáhnout do dispozice a navrhnout veškeré povrchy. My jsme z 3kk vytvořili nadčasový interiér s využitím dřeva o dispozici 2+kk,“ říká architektka.

Smuteční síň pro obec Doubravčice

V současnosti realizovaný projekt vzniká na pozemku, kde se nachází skládka inertního odpadu. Architektka zde hodně pracuje se světlem a jeho využitím v prostoru. „Skládku necháme nadrtit a ze získaného materiálu vytvoříme cihly, vznikne tak příběh, který objímá smuteční síň,“ říká Alžběta Vrabcová.

Ateliér pracuje v současné době také na zajímavém projektu rekonstrukce stodoly s rozsáhlou přístavbou v CHKO.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

U jednoho stolu
Nový díl

U jednoho stolu

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl