ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... DMAE Architects (Alžběta Vrabcová)

TV Architect představuje - DMAE Architects (Alžběta Vrabcová)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - ma3 architekti (Štěpán Malý, Jan Adámek)

zrušit

13 m 53 s

DMAE Architects tvoří tým architektů s osobitým přístupem k návrhům pod vedením architektky Alžběty Vrabcové. Ta absolvovala obor scénografie na Střední umělecko-průmyslové škole v Praze, poté Fakultu architektury ČVUT. Spolupracovala například i s architektem Michalem Kuncem. V roce 2014 pak založila vlastní ateliér pod názvem DMAE Architects. Ateliér se primárně věnuje rezidentním projektům s důrazem na detail, ale i interiérům a rodinným domům. V jejich portfoliu lze najít i větší polyfunkční celky a developerské projekty menšího rozsahu.

„Pod zkratkou našeho atelieru nenajdete žádná jména, ale odkaz na setkání několika přátel na vysoké škole, jednalo se o poslední zkoušku z matematiky a odkaz na tento den,“ vysvětluje Alžběta Vrabcová.

Rodinný dům v Dolních Chabrech

Jedná se o projekt rezidenční vily městského typu na složitém pozemku v severním svahu. Bude to třípatrový dům, který by měl svým charakterem jemně zapadnout do okolní zástavby. Dům by měl být sice rozsáhlý, ale bude působit velmi nenápadně, a to hlavně i díky nadčasovým materiálům a barevnému pojetí v bílé a šedé barvě.

Rodinný dům v Mníšku

Tento dům je rozdělen na tři stavby. Pozemek má sice 4 000 m2 ale maximální možná zastavitelnost byla 100 m2. První část je čistě obytná, druhá část je soukromé bydlení, kde jsou ložnice dětí i majitelů. Třetí dům je obslužný. „Celé je to charakterově propojené nádvořím vesnického typu, vzniklý dvorek je pak vlastně srdcem celého projektu,“ říká architektka Alžběta Vrabcová.

Polyfunkční dům v Ostrově nad Ohří

Jedná se o pozemek na historickém rostlém náměstí v chráněné památkové zóně. „My jsme se museli vypořádat s pozemkem, který z jedné stany přiléhá k nejstaršímu domu náměstí a z druhé strany je omezen náhonem původního potoka, který vedl dřívější zástavbou. Nejedná se tedy ani o proluku, ani o samostatný pozemek. Je to výzva, kdy můžu svým návrhem zasáhnout do urbanismu náměstí. Stavba vytvoří nový průchod na náměstí. Vzniknou zde nové prostory, jako například malé náměstíčko,“ říká Vrabcová.

Apartmány v Louční pod Klínovcem

Rekreační bydlení ve čtyřech apartmánových domech nabízí 56 bytů od garsonek po byty 5+kk. Architektura zapadá do prostředí a je velmi nadčasová. V budoucnu zde mají vzniknout  i služby například wellness centrum.

Interiér Dolní Břežany

„Byla to rekonstrukce nedokončeného bytu v developerském projektu, mohli jsme proto zasáhnout do dispozice a navrhnout veškeré povrchy. My jsme z 3kk vytvořili nadčasový interiér s využitím dřeva o dispozici 2+kk,“ říká architektka.

Smuteční síň pro obec Doubravčice

V současnosti realizovaný projekt vzniká na pozemku, kde se nachází skládka inertního odpadu. Architektka zde hodně pracuje se světlem a jeho využitím v prostoru. „Skládku necháme nadrtit a ze získaného materiálu vytvoříme cihly, vznikne tak příběh, který objímá smuteční síň,“ říká Alžběta Vrabcová.

Ateliér pracuje v současné době také na zajímavém projektu rekonstrukce stodoly s rozsáhlou přístavbou v CHKO.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl