ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... ma3 architekti (Štěpán Malý, Jan Adámek)

TV Architect představuje - ma3 architekti (Štěpán Malý, Jan Adámek)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Ondřej Tuček

zrušit

16 m 38 s

Duo architektů Jan Adámek a Štěpán Malý se setkalo v ateliéru u Evy Jiřičné, kde spolupracovali na rekonstrukci kostela sv. Anny pro nadaci Václava Havla. Spolupráce se osvědčila, a tak v roce 2007 společně založili vlastní ateliér s názvem ma3 architekti.

Bytový dům Nad Vinohradem

Dům stojí v prostředí pražské čtvrti starého Braníka. Jedná se o klidnou lokalitu s výhledem na Barrandov a údolí Vltavy, také proto má dům množství teras. Budova je propojena s okolní krajinou především díky velkým oknům.

Dům byl v krásném místě ve složitém terénu s krásným výhledem. Věděli jsme, že budova musí být svým měřítkem a formou vstřícná k okolní zástavbě. Ve finále, byť je to bytový dům, spíše připomíná činžovní vilu. Navrhovali jsme zde i jeden interiér s výhledem do údolí,“ říká architekt Štěpán Malý

Rezidence CASTLE VIEW

Jedná se o soubor pěti obytných domů na Praze 4 na Kavčích horách. Nový komplex nabízí unikátní výhled díky svému umístění na hraně kopce. Z domů je vidět především velká část údolí Vltavy, Smíchovské svahy a podolská vodárna.

„Název vznikl proto, že výhled míří na věže Vyšehradu a Pražského hradu. Původně zde byla vysoká stavba ze 70. let, kterou jsme nahradili nižšími bytovými domy, abychom lépe zapadli do prostředí místní zástavby. Pracovali jsme zde hodně s kontrastem, jak v barvách, tak materiálu,“ říká architekt Štěpán Malý

Rodinná vila Strašnice 

Malá rodinná vila má tři podlaží. Hlavní obytné podlaží je na terénu s přímým výstupem do zahrady. Celé horní patro je koncipováno jako ateliér s vlastním zázemím a vstupem. Použité materiály jsou horizontálně drásaná omítka, plech a pohledový beton.

„Na celkem malém pozemku s orientací na jih jsme vytvořili bariéru proti slunci, která brání teplu i paprskům procházet do interiéru. Tam, kde vznikl volný prostor, byl vybudován strop, který taktéž vytváří sluneční clonu. Dům je jednoduchý s bílou omítkou s detaily černé a šedivé,“ říká architekt Jan Adámek.

 Administrativní budova PRE 

Původně se jednalo o nárožní budovu z 60. let, která dlouhá léta sloužila jako administrativní budova pro energetiku. Nachází se na rohu ulic Ke Karlovu a Kateřinská v Praze.

„Nárožní budovy byly od nepaměti významným prostředkem tvorby veřejných prostorů, významných ulic, náměstí a parků. My jsme se domu snažili vrátit důstojnost a jeho původní úlohu. Původně byl dům totiž součástí souboru technických staveb a architektonicky velmi nečitelný.My jsme domu pomohli k tomu, aby reprezentoval nároží. Navrhli jsme zde předsazenou fasádu z železných panelů, které jsou velmi dominantní. Tím jsme do stavby dostali industriální ráz, a to i v rámci interiéru,“ říká architekt Štěpán Malý

Práce architektů z ma3 architekti je zajímavá tím, že svoje projekty architekti prezentují formou modelů.

„Klientovi tato forma pomůže vidět objekt z různých úhlů. Náš záměr tak bude pochopitelnější než z klasické vizualizace,“ říká architekt Jan Adámek

Architekti pracují v současné době na administrativní budově na Chodově, kde se snaží vytvořit moderní koncept kanceláří. Zabývají se ale i vznikem transformovny v Měcholupech či projektem bytového domu ve Vršovicích. Projektují ale i rodiné domy - například v Kunraticích.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu