ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... ma3 architekti (Štěpán Malý, Jan Adámek)

TV Architect představuje - ma3 architekti (Štěpán Malý, Jan Adámek)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Ondřej Tuček

zrušit

16 m 38 s

Duo architektů Jan Adámek a Štěpán Malý se setkalo v ateliéru u Evy Jiřičné, kde spolupracovali na rekonstrukci kostela sv. Anny pro nadaci Václava Havla. Spolupráce se osvědčila, a tak v roce 2007 společně založili vlastní ateliér s názvem ma3 architekti.

Bytový dům Nad Vinohradem

Dům stojí v prostředí pražské čtvrti starého Braníka. Jedná se o klidnou lokalitu s výhledem na Barrandov a údolí Vltavy, také proto má dům množství teras. Budova je propojena s okolní krajinou především díky velkým oknům.

Dům byl v krásném místě ve složitém terénu s krásným výhledem. Věděli jsme, že budova musí být svým měřítkem a formou vstřícná k okolní zástavbě. Ve finále, byť je to bytový dům, spíše připomíná činžovní vilu. Navrhovali jsme zde i jeden interiér s výhledem do údolí,“ říká architekt Štěpán Malý

Rezidence CASTLE VIEW

Jedná se o soubor pěti obytných domů na Praze 4 na Kavčích horách. Nový komplex nabízí unikátní výhled díky svému umístění na hraně kopce. Z domů je vidět především velká část údolí Vltavy, Smíchovské svahy a podolská vodárna.

„Název vznikl proto, že výhled míří na věže Vyšehradu a Pražského hradu. Původně zde byla vysoká stavba ze 70. let, kterou jsme nahradili nižšími bytovými domy, abychom lépe zapadli do prostředí místní zástavby. Pracovali jsme zde hodně s kontrastem, jak v barvách, tak materiálu,“ říká architekt Štěpán Malý

Rodinná vila Strašnice 

Malá rodinná vila má tři podlaží. Hlavní obytné podlaží je na terénu s přímým výstupem do zahrady. Celé horní patro je koncipováno jako ateliér s vlastním zázemím a vstupem. Použité materiály jsou horizontálně drásaná omítka, plech a pohledový beton.

„Na celkem malém pozemku s orientací na jih jsme vytvořili bariéru proti slunci, která brání teplu i paprskům procházet do interiéru. Tam, kde vznikl volný prostor, byl vybudován strop, který taktéž vytváří sluneční clonu. Dům je jednoduchý s bílou omítkou s detaily černé a šedivé,“ říká architekt Jan Adámek.

 Administrativní budova PRE 

Původně se jednalo o nárožní budovu z 60. let, která dlouhá léta sloužila jako administrativní budova pro energetiku. Nachází se na rohu ulic Ke Karlovu a Kateřinská v Praze.

„Nárožní budovy byly od nepaměti významným prostředkem tvorby veřejných prostorů, významných ulic, náměstí a parků. My jsme se domu snažili vrátit důstojnost a jeho původní úlohu. Původně byl dům totiž součástí souboru technických staveb a architektonicky velmi nečitelný.My jsme domu pomohli k tomu, aby reprezentoval nároží. Navrhli jsme zde předsazenou fasádu z železných panelů, které jsou velmi dominantní. Tím jsme do stavby dostali industriální ráz, a to i v rámci interiéru,“ říká architekt Štěpán Malý

Práce architektů z ma3 architekti je zajímavá tím, že svoje projekty architekti prezentují formou modelů.

„Klientovi tato forma pomůže vidět objekt z různých úhlů. Náš záměr tak bude pochopitelnější než z klasické vizualizace,“ říká architekt Jan Adámek

Architekti pracují v současné době na administrativní budově na Chodově, kde se snaží vytvořit moderní koncept kanceláří. Zabývají se ale i vznikem transformovny v Měcholupech či projektem bytového domu ve Vršovicích. Projektují ale i rodiné domy - například v Kunraticích.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl