ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Designérka Anke Glut

TV Architect představuje - Designérka Anke Glut

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Jerry Koza z Atelieru SAD

zrušit

14 m 58 s

Designérka Anke Glut pochází z Německa, kde vystudovala vysokou školu. V České republice se věnuje návrhům interiérů v bytových i rodinných domech, zároveň se stará i o samotnou realizaci projektu. Anke Glut se při své tvorbě nechává inspirovat různými kulturami a krásou přírody. Ráda pracuje s přírodními materiály a hraje si s různými kombinacemi barev. Jak v bytovém, tak v komerčním prostoru pracuje z významnými architekty i dodavateli.

Anke Glut se ve své praxi zabývá interiérovým designem, bytovou architekturou, poradenstvím, zpracováváním návrhů ve 3D a následnou realizací na klíč. V portfoliu designérky Anke Glut lze najít útulné interiéry horských objektů, hravé dětské pokoje i stylové městské byty. Co se komerční sféry týká, designérka stojí i za realizací kanceláří či kosmetických center.

Anke Glut se drží hesla, že dobrý designér by měl být i zkušeným psychologem. „Moje práce vždy začíná osobním seznámením s klientem a rozhovorem. Je to velmi významný krok, neboť již v této fázi poznáte, jaký interiér bude danému klientovi slušet a kde se bude cítit dobře,“ říká Anke Glut.

Mezi její významné projekty patří například interiér nazvaný Deerlovers, Mountain Chalet, Happy Cows či Oasis Blue.

Oasis Blue

Projekt v Záhřebské ulici na Vinohradech je inspirován hlavním městem Chorvatska. Dominantní je v interiéru modrá levandulová barva, která evokuje krajinu východního Středomoří. „Zde jsem chtěla vytvořit oázu ve středu Prahy, kde by se obyvatelé cítili uvolněně. Je zde zajímavá tapeta s přírodními motivy, převládá zde modrá barva, některé doplňky jsou laděné naopak do příjemných růžových odstínů. Luxus a eleganci dodávají bytu materiály jako mosaz, imitace mramoru či černé prvky,“ říká designérka Anke Glut.   

Mountain Chalet

Dvoupatrový horský apartmán v Krkonoších určený pro pětičlennou rodinu se nachází jen kousek od sjezdovky. Hlavním úkolem bylo vytvořit hezký a funkční prostor pro rekreaci rodiny a zároveň uzpůsobit interiér k účelům pronajímání. Zařízení tedy vyhovuje jak majitelům, tak hostům, je nenáročné na údržbu a koresponduje s horskou krajinou. Nosným materiálem je masivní dubové dřevo použité převážně na nábytku vyráběném na zakázku. Prvkem, který přidává interiéru na atraktivitě jsou dubové lamelové obklady. Barevné ladění pokojů opět navazuje na okolní krajinu. Jsou zde zastoupeny zelená a žlutá, vše v kombinaci s hnědými a šedými tóny. Designérka zde opět pracovala s výraznou tapetou s motivem lesa. „Zajímavý je úložný prostor v interiéru, kde jsou uzamykací skříně pro majitele a otevřené police pro hosty. Skvěle se tak kombinuje funkce rekreačního místa a apartmánu k pronájmu," říká Anke Glut.

V našem rozhovoru s Anke Glut můžete vidět i další krásné interiéry navržené na mírů svým majitelům. 

Mohlo by vás zajímat

Architekti
15 m 44 s

Hana Davidová z ateliéru Flat White

Pražský ateliér Flat White je zaměřený na návrhy interiérů domů a bytů. Studio se zabývá rekonstrukcemi, půdními vestavbami, interiéry v rodinných domech i developerských projektech. O interiér se architekti starají od plánů až po nejjemnější detaily, jako jsou háčky na ručníky. Studio má za sebou již široké portfolio dokončených projektů a další jsou v realizaci. Majitelkou ateliéru je Hana Davidová. 

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl