ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Cuboid architekti (Aleš Papp)

TV Architect představuje - Cuboid architekti (Aleš Papp)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - PRO-STORY (Josef Houška, Jiří Zábran)

zrušit

16 m 01 s

Aleš Papp pochází z architektonické rodiny, vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. Je zakládajícím společníkem kanceláře Cuboid architekti, která vznikla v roce 2006. Ateliér se zabývá návrhy různých typů budov od administrativních a veřejných objektů, bytových a rodinných domů až po interiéry, návrhy městských prostor, urbanistické studie a řešení zahrad. Mezi klienty kanceláře patří velké developerské společnosti, města, veřejné instituce, ale i soukromí stavebníci. Ateliér se také podílí na českých projektech atelieru světoznámého architekta Richarda Meiera. Cuboid architekti působí napříč Českou republikou.

„S kanceláří Richarda Meiera máme za sebou spoustu významných projektů, jako je například nedávno dokončená budova Parkview Praha. Momentálně děláme na projektu Frontline apartments v Praze,“ říká Papp.

Krajská knihovna v Pardubicích

Jedná se o rekonstrukci středověkého domu "U zlatého beránka" i jeho dostavbu v historickém jádru Pardubic.

„Byla to naše první velká práce. Jedná se o rekonstrukci domu, který má barokní, gotické i renesanční základy, byly zde i cenné architektonické vykopávky. Jedná se o prominentní prostředí na Pernštýnském náměstí, kde stojí například i Gočárova banka,“ říká architekt Aleš Papp.

„Součástí byla i dostavba proluky. Našim úkolem bylo očistit původní architekturu a funkčně ji doplnit o nové schodiště, výtah a uzpůsobit budovu pro provoz knihovny,“ doplňuje Papp.

Starou a novou část propojuje dvoupodlažní prostor čítáren. Velmi dominantní je prosklená fasáda stočená do útulného atria. Svou roli zde hraje i původní křivolaká zeď, která uzavírá budovu a promítá se i do interiéru. Použité materiály jsou vesměs tradiční, omítané stěny, stěrkované betony, kámen, dřevo, železo, sklo.

Sportovní hala v Kuřimi

Cílem autorů bylo vytvořit dům, který se stane vizuálním symbolem místního sportovního areálu.

„Dům je zajímavý svou barevností, využili jsme tradiční kontrast černé a bílé v geometrických rozhraních domu. Kombinace těchto barev se promítá například i na fotbalovém míči, takže forma odpovídá funkci,“ říká Aleš Papp.

Hala představuje prolamovanou kru. Zajímavé je dlouhé úzké pásové okno na čele fasády, které lemuje ochoz hlediště. Srdcem budovy je pak sportovní plocha o velikosti hřiště pro házenou 40x20 m a hledištěm pro 360 diváků.

"Kasárna" Jičín - bytové a rodinné domy

Jedná se o územní studii, součástí je i vytvoření katalogu pro jednotlivé bytové a rodinné domy.

„Kasárny byly založeny za Marie Terezie. Nachází se zde čtyřřadá lipová alej stromů, kterou založil Albrecht z Valdštejna a spojuje centrum Jičína s touto lokalitou. Podél aleje jsme navrhli soustavu bytových domů, které výškově navazují na budovy kasáren. Nebrání ale ve výhledu na alej. Do centra území jsme navrhli mateřskou školku.  Je zde i prostor pro restauraci a náměstí se zelení, kde by si děti mohly hrát a dospělí odpočívat,“ říká Papp.

Hájenka

„Je to místo v srdci Vysočiny u obce Křivánky. Jedná se o bývalou správní a obytnou budovu majitele sklárny, která již dávno zanikla. Zbyla zde poslední zástavba hutí, což je hájenka,“ říká Papp. Investor nechal místo zrekonstruovat pro vlastní bydlení, ale i pro výstavu skla.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu