ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce Solární střešní tašky jsou materiálem budoucnosti

Solární střešní tašky jsou materiálem budoucnosti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH udělil cenu GRAND PRIX

zrušit

4 m 42 s / Autor: t-power.cz Popisek: Střecha vybavená solárními taškami od společnosti T-Power

Solární střechy jsou absolutním hitem ve Fotovoltaickém průmyslu. Díky vlastnímu výrobci je společnost T-Power jediná na celém světě, která má skutečně fungující solární tašky pro Solární střechy. T-Power představuje Solární střechu T-Power roof SolteQ a Biber.

Realizovaný dům

Solární střecha dá vašemu domu moderní vzhled, udržuje dům v suchu, vyrábí energii a je navíc elegantní a moderní. Jedna solární taška má výkon min. 42,5 Wp, přičemž tato hodnota odpovídá kapacitě od 170 – 208 Wp za metr čtvereční naší solární střechy.

V porovnání na plochu běžně prodávaného fotovoltaického kolektoru 1,6 metrů čtverečních se v současné době tři sta Wp výkonný kolektor považuje za špičkový výkon současnosti.

Neviditelná elegance

Nikdo nevidí žádný fotovoltaický systém, ale jenom stylovou a elegantní střechu stoprocentně vhodnou pro nové zastřešení i pro renovaci střech. Výjimečná trvanlivost a bezpečnost jsou demonstrovány souladu s mezinárodními standardy IEC61215 a IEC61730.

Tašky jsou zavěšeny přímo na dřevěné latě a nevyžadují žádnou další hliníkovou konstrukci. Na zadní straně jsou dva Alu háky, na které se taška zavěsí na lať. Na horní straně je otvor pro pojistné uchycení šroubem. Každá taška je vyrobena ze speciálního tvrzeného skla, které nehnije, a tudíž střecha i po mnoha letech stále vypadá jako nová. Po straně je každá taška zabezpečena proti vhánění vody elastickým těsněním.

Střecha ze solárních tašek má optimální chlazení a dokonalé větrání. Chladný vzduch vstupuje ve spodní části střechy, na spodních špičkách každého modulu a opět na hřebeni.

Střešní taška Biber

Rovnoměrný, prostý určený pro různé střechy. Tento tvar tašky je považován za původ všech ostatních tvarů střešních tašek. Používá se již více než tři tisíce let k ochraně domů. Biber je nová energetická střecha v tradičním a středomořském stylu. Jednotlivé regiony a objekty, které dosud nebyly schváleny pro instalaci fotovoltaických elektráren pro optické nebo estetické důvody. Nyní mohou také těžit z vysoce účinného fotovoltaického systému a generováním své energie zcela změnit své účty za energie.  

Tašky Biber jsou určeny pro památkové domy, domy k rekonstrukci, moderní high-tech domy jako fotovoltaické panely v miniaturním provedení. Moduly se montují přímo na dřevěné latě- nepotřebují žádnou další hliníkovou konstrukci.

Technické hledisko

Fotovoltaické moduly se během provozu zahřívají. Běžné tašky z hlíny jsou na slunci také velmi teplé. Pod pojmem „rybí šupiny“ energetická střecha má nejen skvělý vzhled, ale má také zajištěné optimální chlazení přirozeným prouděním vzduchu. Chladný vzduch vstupuje ve spodní části střechy, spodní špičky každého modulu a na hřebeni znovu. Tašky jsou vodotěsné a odolné vůči dešti. Střecha Biber  z bobřích FV tašek je stoprocentně nepromokavá a vodotěsná.

Podívejte se na video, kde vám tuto technologii přiblížíme více. Rozhovor s Miloslavem Čermákem, zakladatelem a majitelem společnosti T-Power z veletrhu For Arch 2018 můžete vidět zde.

nyv

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl