Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Skryté poklady architektury – 42. díl, část 4. – Byt T. G. Masaryka na Pražském hradě, Pracovna

Skryté poklady architektury – 42. díl, část 4. – Byt T. G. Masaryka na Pražském hradě, Pracovna

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Profilové video: Huť architektury Martin Rajniš

zrušit

3 m 51 s / 3. 1. 2019 / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect
Skryté poklady architektury – 42. díl, část 4. – Byt T. G. Masaryka na Pražském hradě, Pracovna

V tomto díle se podíváme do Pracovny prezidenta Masaryka. Prostor je součástí enfilády prezidentova bytu v jižním křídle a je zařízen asketicky. V minulých letech prošel dramatickými změnami.

Všechny stěny kryjí police s knihami. Nábytek je prostý a jednoduchý dle přání prezidenta. Součástí je kašna nebo čtecí stolek. Prostor vydržel bez změny do sedmdesátých let, do vlády prezidenta Husáka. Ten nechal pracovnu přebudovat a zmodernizovat. Na konci poslední dekády minulého století proběhl pokus o navrácení původní podoby tomuto jedinečnému prostoru.

TV Architect děkuje Kanceláři prezidenta republiky a Správě Pražského hradu za umožnění natáčení v prostorách bytu T. G. Masaryka.

Byt Tomáše G. Masaryka
Jože Plečnik
Nový královský palác, Praha-Hrad 1/čp. 1, Praha 1-Hradčany
1922–1927

Pořady

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl