CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Restaurace "Chi-Q" v Šanghaji od Neri&Hu

Restaurace "Chi-Q" v Šanghaji od Neri&Hu

Přeskočit reklamu
x
3 m 09 s / 12. 11. 2017 / Autor: Neri&Hu
Restaurace "Chi-Q" v Šanghaji od Neri&Hu

Restaurace Chi-Q, situovaná v prestižní budově Three on the Bund, je nejnovějším příspěvkem známého kuchaře Jeana-George Vongerichtena k rostoucímu počtu restaurací v Šanghaji. Je první restaurací na světě servírující exkluzivní menu věnované kulinářským nabídkám Koreje, jelikož tuto zemi a její kulturu šéfkuchař miluje.

Designová koncepce oslavuje krásu dramatického ale často zanedbávaného atria v srdci restaurace, které je významným rysem renovace této historické budovy, provedené v roce 2004. Design Neri&Hu vytváří abstraktní krajinu a interiéry a nabízí hostům architektonický zážitek, který doplňuje jedinečný gastronomický zážitek. Vstup do restaurace, obložený lamelami z dřevěného uhlí a betonovými podlahami, připomíná diskrétní a privátní vchody tradičních korejských domů. Po překročení prahu dřevěné brány jsou hosté přirozeně vedeni k dlouhému baru podél okna, kde si mohou odpočinout s nápojem a vychutnat si otevřený výhled na vyvýšenou zahradu s pozadím masivního kamenného bloku.

Návštěvníci restaurace si vychutnávají své jídlo na polozapuštěných lavicích, které vedou až ke společnému stolu situovanému pod velkým volným prostorem atria. Architektonický prvek se tak  stává srdcem a vyvrcholení prostorového zážitku. Díky jedinečné kompozici světla, stínů a odrážejících se vzorů evokujících klenbu lesa je kovový strop v teplých tónech definujícím prvkem, který prochází celým jídelním prostorem. S hlubokým pochopením pro materiály tato pozoruhodná atmosféra uvnitř hlavního jídelního prostoru připomíná bohatost korejské kuchyně - jak prostor, tak i jídlo představuje rovnováhu mezi jemným, syrovým a plným života.

Web – Neri&Hu
Facebook – Neri&Hu
Instagram – Neri&Hu

Další projekty od Neri&Hu :

Garáž autoservisu "B+" v Pekingu, Číně od Neri&Hu

Restaurace "Jean Georges" v Šanghaji, Číně od Neri&Hu

Kanál Neri&Hu

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl