Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Osobnosti současné architektury - Vít Máslo

Osobnosti současné architektury - Vít Máslo

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Vít Lukas

zrušit

14 m 35 s / Autor: TV Architect Popisek: Vít Máslo

Architekt Vít Máslo vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze a Vysoké učení technické. Po studiu architektury se začal podílet na městském plánování a akademickém vzdělávání. Do roku 2014 byl členem akademického senátu ČVUT v oboru architektura.

Stojí za revitalizací pražských Holešovic, kterým dal novou tvář a otevřel je zbytku města. „Holešovice byly v minulosti uzavřené, obehnané zdmi. Nebylo tam k žití,“ vypráví. Má také bohaté zkušenosti s mezinárodní spoluprací se světovými umělci a architekty, kteří byli klíčem mediálního zájmu o projekty CMC ARCHITECTS. Mezi ně patří Frank O. Gehry a Joan Nouvel.

Máslovo architektonické studio CMC ARCHITECTS se hojně zapojuje do filantropických aktivit, včetně sponzorování uměleckých galerií, fondů pro znevýhodněné děti. Také finančně podporuje i místní univerzity. Se svou pětadvacetiletou praxi v oboru je členem České akademie architektů, České rady pro šetrné budovy a České komory architektů.

Je držitelem mnoha nominací a ocenění, mezi které patří první místo za rekonstrukci Nuselského pivovaru z roku 2017. Získal Cenu starosty za Residenční Park Baarova, kterou získal v roce 2012. Je autorem několika kancelářských objektů. Patří mezi ně Okresní archiv Semily, Arena Holešovice, Vltava Park Holešovice, Karolina Ostrava či Korunní Dvůr Vinohrady. Také se podílí na realizaci rodinných domů a interiérů.

Mezi jeho další významné projekty patří: 

Holešovický pivovar

Bývalé parní pekárny

Holešovická jatka

Budova AFI Karlín

Rekonstrukce bývalé budovy KOVO Holešovice

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu