Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Osobnosti současné architektury – Ladislav Lábus

Osobnosti současné architektury – Ladislav Lábus

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Osobnosti současné architektury - Jakub Cigler

zrušit

16 m 18 s / 18. 4. 2019 / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect
Osobnosti současné architektury – Ladislav Lábus

Architekturu měl v rodině. Otec Ladislava Lábuse byl architekt, takže se s tímto oborem seznamoval již od dětství. „Můj zájem o architekturu ale nebyl přímý,“ přiznává Lábus a dodává, že jeho primárním zájmem bylo umění, film a divadlo.

Také měl talent na fyziku a chemii. „Nebyl jsem ale dobrý malíř,“ myslí si o sobě Lábus. Architektura proto byla kompromisem, jak se všem zálibám věnovat najednou. Lábus maturoval v roce 1970, což podle něj byla škoda, jelikož po příchodu na univerzitu už neměl šanci zažít výuku některých profesorů, kteří tou dobou už odcházeli do důchodu. Po vystudování Stavební architektury ČVUT v Praze a následné vojenské službě začal pracovat v projektovém ústavu hlavního města Prahy. Od roku 1986 tam pracoval na pozici vedoucího projektanta.

V roce 1991 založil vlastní architektonický atelier Lábus. Zároveň se věnuje pedagogické činnosti. V roce 2002 byl prezidentem republiky jmenován profesorem na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Mezi jeho nejznámější realizované projekty patří například Hanspaulka Nové Vily z roku 2009 či rekonstrukce vily Lídy Babkové - Baarové z roku 2008. Od roku 2014 je držitelem ceny Ministerstva kultury za architekturu a je zároveň i mladším bratrem herce a dabéra Jiřího Lábuse.

Pořady

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl