ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby Inflace a jak se jí bránit? Další z řady webinářů se s odborníky zaměřil na vliv inflace a dluhopisy na trhu s realitami.

Inflace a jak se jí bránit? Další z řady webinářů se s odborníky zaměřil na vliv inflace a dluhopisy na trhu s realitami.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
11 m 34 s / 4. 3. 2022

Série konferencí, která nachází odpovědi na aktuální témata v oblasti realit, tentokrát zavedla diváky do problematiky dluhopisů a jejich využití v developmentu. Odborníci nabídli divákům i témata jako investice do nemovitostí, externí financování či výnosy z držby dluhopisů a jejich zdanění. Velkým tématem byla samozřejmě inflace, ale i aktuální legislativa. Jedná se již o druhý webinář skupiny Progresus Invest Holding zabývající se realitním trhem a investicemi. Další webináře pořádané touto společností budou probíhat vždy poslední čtvrtek v měsíci a zúčastnit se jich můžete online zdarma.

Webinář s názvem Inflace a jak se jí bránit? se tentokrát zaměřil na klíčové téma těchto měsíců a možná i následujících let - na inflaci a nástroje, jak jí řešit, tedy na investice v podobě dluhopisů.

Hned na úvod promluvil Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a Člen Národní ekonomické rady vlády. Představil svůj pohled na inflaci, stav české ekonomiky a také porovnal situaci u nás v kontextu té zahraniční. Zaměřil se i na ukládání finančních zdrojů do nemovitostí. „Letošní rok bude obtížný, říkám tomu generační inflace. V České republice může letos inflace dosáhnou až k 9 procentům, což je nevyšší zdražování od 90. let. Mnozí čtyřicátníci, tedy celá jedna generace, si takové zdražování nepamatuje. Je to přelomový moment ve vnímání ekonomiky, letošní inflace bude mít i sociální dopad. Například potraviny můžou růst až 10 procentním tempem,“ říká Lukáš Kovanda

Lukáš Zrůst, spoluzakladatel Progresus Invest Holding se zabýval problematikou dluhopisů jako způsobu zhodnocení volného kapitálu a inflace. Tomáš Pfeiler, portfolio manager CYRRUS zhodnotil vývoj na trhu s financemi, upozornil na rizika finančního trhu v souvislosti s geopolitickou situací a vysvětlil, jak využít dluhopisy v oblasti developmentu. Lukáš Foral taktéž mluvil na téma dluhopisů a jejich možného využití. Tomáš Johanna mimo jiné hovořil o emisních podmínkách a prospektu dluhopisů v kontextu současné legislativy. Jan Soška vysvětlil, jak získat výnosy z držby dluhopisů a jaké je jejich zdanění či možnosti osvobození od daně z příjmů. 

Předchozí webinář REALITNÍ BUBLINA – A jak z ní ven? se zabýval tématy, jako jsou investice do nemovitostí, rizika opakování realitní krize z let 2007-2008, plány města Prahy ke zlepšení nepříznivé bytové situace, nájemní bydlení a další.Na záznam se můžete podívat ZDE.

Další ze série webinářů proběhne opět poslední čtvrtek v měsíci, tedy 31. února. V druhé části, která tématicky plynule naváže na téma inflace a dluhopisů, budete moci řečníkům z řad odborníků opět pokládat své palčivé dotazy.

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl