ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby Inflace a jak se jí bránit? Další z řady webinářů se s odborníky zaměřil na vliv inflace a dluhopisy na trhu s realitami.

Inflace a jak se jí bránit? Další z řady webinářů se s odborníky zaměřil na vliv inflace a dluhopisy na trhu s realitami.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
11 m 34 s / 4. 3. 2022

Série konferencí, která nachází odpovědi na aktuální témata v oblasti realit, tentokrát zavedla diváky do problematiky dluhopisů a jejich využití v developmentu. Odborníci nabídli divákům i témata jako investice do nemovitostí, externí financování či výnosy z držby dluhopisů a jejich zdanění. Velkým tématem byla samozřejmě inflace, ale i aktuální legislativa. Jedná se již o druhý webinář skupiny Progresus Invest Holding zabývající se realitním trhem a investicemi. Další webináře pořádané touto společností budou probíhat vždy poslední čtvrtek v měsíci a zúčastnit se jich můžete online zdarma.

Webinář s názvem Inflace a jak se jí bránit? se tentokrát zaměřil na klíčové téma těchto měsíců a možná i následujících let - na inflaci a nástroje, jak jí řešit, tedy na investice v podobě dluhopisů.

Hned na úvod promluvil Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a Člen Národní ekonomické rady vlády. Představil svůj pohled na inflaci, stav české ekonomiky a také porovnal situaci u nás v kontextu té zahraniční. Zaměřil se i na ukládání finančních zdrojů do nemovitostí. „Letošní rok bude obtížný, říkám tomu generační inflace. V České republice může letos inflace dosáhnou až k 9 procentům, což je nevyšší zdražování od 90. let. Mnozí čtyřicátníci, tedy celá jedna generace, si takové zdražování nepamatuje. Je to přelomový moment ve vnímání ekonomiky, letošní inflace bude mít i sociální dopad. Například potraviny můžou růst až 10 procentním tempem,“ říká Lukáš Kovanda

Lukáš Zrůst, spoluzakladatel Progresus Invest Holding se zabýval problematikou dluhopisů jako způsobu zhodnocení volného kapitálu a inflace. Tomáš Pfeiler, portfolio manager CYRRUS zhodnotil vývoj na trhu s financemi, upozornil na rizika finančního trhu v souvislosti s geopolitickou situací a vysvětlil, jak využít dluhopisy v oblasti developmentu. Lukáš Foral taktéž mluvil na téma dluhopisů a jejich možného využití. Tomáš Johanna mimo jiné hovořil o emisních podmínkách a prospektu dluhopisů v kontextu současné legislativy. Jan Soška vysvětlil, jak získat výnosy z držby dluhopisů a jaké je jejich zdanění či možnosti osvobození od daně z příjmů. 

Předchozí webinář REALITNÍ BUBLINA – A jak z ní ven? se zabýval tématy, jako jsou investice do nemovitostí, rizika opakování realitní krize z let 2007-2008, plány města Prahy ke zlepšení nepříznivé bytové situace, nájemní bydlení a další.Na záznam se můžete podívat ZDE.

Další ze série webinářů proběhne opět poslední čtvrtek v měsíci, tedy 31. února. V druhé části, která tématicky plynule naváže na téma inflace a dluhopisů, budete moci řečníkům z řad odborníků opět pokládat své palčivé dotazy.

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu