Odebírat novinky
Úvod Inovace a technologie Materiály, technologie a konstrukce Filippo Gilardi vytiskl most na 3D tiskárně

Filippo Gilardi vytiskl most na 3D tiskárně

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Rozhovor: Fakultní nemocnice v Olomouci otevřela novou Hemato-onkologickou kliniku od architekta Adama Rujbra

zrušit

2 m 32 s / Autor: TV Architect

TV Architect zastihl Filippa Gilardiho na Sympoziu experimentální architektury, které pořádala Galerie Jaroslava Fragnera koncem října v pražském Světozoru. V exkluzivním interview Gilardi hovořil o využití 3D tisku v architektuře.

Jeho společnost MX3D právě dokončovala 3D tisk pěšího mostu, který chtějí začátkem příštího roku instalovat v Amsterodamu. Gilardi, který studoval průmyslový design na Politecnico di Milano, je vizionář, jehož předpovědi hraničí se science fiction. Věří v umělou inteligenci a říká, že roboti se budou v budoucnu podílet i na projektování. „Roboti MX3D budou bez asistence člověka stavět lehké konstrukce jako mosty a celé budovy, lodi na míru, nebo dokonce kolonie na Marsu,“ tvrdí Gilardi.

Gilardiho firma vstoupila do říše 3D tisku, když navrhla a vyrobila židle a další nábytek. Plynule pak přešla k větším objektům. Jeho tým celé hodiny, dny a týdny testoval nejrůznější materiály a stroje. Studio vytisklo kulatou ocelovou strukturu Cucuyo baru, který v září otevřeli na břehu řeky v muzeu Perez Art Museum v Miami. Bar navrhli BBA Architects.

Společnost MX3D vytiskla amsterodamský most s využitím robotické ruky, která dokáže postupně svářet vrstvy nerezové oceli. Most připomínající sochu bude instalován na kanálu v Red Light District začátkem příštího roku, ale bude třeba jej důkladně otestovat, než se otevře pro pěší. V M3XD za tím účelem vyrobili dvojče, které poslouží při testování.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl