ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Konference architektury Budovy už nikdy nebudou jako dřív. V čem budeme žít za pár let?

Budovy už nikdy nebudou jako dřív. V čem budeme žít za pár let?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Dušan Kunovský: Představení a vize Sdružení pro architekturu a rozvoj

zrušit

11 m 22 s / Autor: TV Architect

Konference Friendly Buildings představila nejnovější trendy z oblasti PropTechu, tedy digitální technologie a řešení pro moderní budovy (PropTech = Property + Technology). Kanceláře budoucnosti by měly být nejen smart, ale také přátelské. Každá inovace má být poměřována především skutečným přínosem pro lidi, kteří v budovách tráví až devadesát procent svého času.

Jaké technologie zaměstnanci v moderních kancelářích chtějí a jaké skutečně používají? Systém rozpoznávání obličeje odemkne váš iPhone, otevře dveře do práce a nahradí dosud používané plastové kartičky. Budou vás v garáži nebo v kancelářské budově navigovat drony? A k čemu jsou v práci elektrické koloběžky nebo sdílená prádelna?

Nejen tyto otázky zodpověděli hosté historicky první odborné PropTech konference v České republice. „Naším cílem je představit to nejnovější ze světa technologií pro moderní budovy, ale s důrazem na skutečný přínos pro jejich obyvatele i návštěvníky. Podle nás totiž budovy nemusí být za každou cenu chytré, ale rozhodně musí být přátelské,“ vysvětluje Josef Šachta, spoluzakladatel a ředitel firmy Sharry Europe, která je hlavním partnerem konference Friendly Buildings.

Coworking vstupuje do Prahy

Na akci byla slavnostně představena nově založená česko-slovenská Proptech asociace a zároveň se hosté dozvěděli detaily o plánovaném vstupu mezinárodní coworkingové sítě do Prahy.

Coworking znamená v doslovném překladu spolu-práce. Jde o sdílený pracovní prostor pro nezávislé profesionály a jiné distanční pracovníky, kteří zde nezávisle na sobě vykonávají svou běžnou práci.

Celodenní událost byla rozdělený do čtyř tematických bloků. Hosté úvodní sekce nastínili své vize, jaké inovace komerční sektor opravdu potřebuje. Poté přišly na řadu nové způsoby, jak řešit a zabezpečit přístup do administrativních budov pro zaměstnance, návštěvníky i auta v garážích. Třetí část nastínila představy o tom, jak má vypadat interaktivní kancelářské prostředí. Na závěr pohovořili odborníci o tom, že sdílená ekonomika není jenom Uber a Airbnb, ale v pracovním světě lze sdílet například i prádelní skříň nebo elektrické skútry.

Kam kráčíš, kancelářské prostředí

Na jednom pódiu kulturního centra se setkali řečníci nejrůznějších sfér, aby nabídli svůj inspirativní pohled na kancelářské prostředí a směr, kterým by se jeho rozvoj měl ubírat v nejbližší budoucnosti.

Součástí odborné konference konané pod záštitou České rady pro šetrné budovy byl také miniveletrh inovativních řešení pro pracovní prostředí. K vidění byl například chytrý kancelářský nábytek, chytrý kávovar ovládaný přes mobilní aplikaci nebo virtuální realita.

Není Pepper jako Pepper

Ve videu TV Architect uvidíte mimo jiné i robota. Ten pomáhá hostům v pražském hotelu Pyramidaorientací. Jeho úkolem je poradit návštěvníkům s drobnými dotazy. Poradí s orientací v hotelu, nabídne turistické rady a informace o lokalitě nebo o službách hotelu. V budoucnu má zvládnout hosty také ubytovat. Komunikuje anglicky, do konce roku se má naučit česky a později i další jazyky.

Pepper, jak se humanoid jmenuje, má v sobě zabudovány čtyři mikrofony, dvě HD kamery, 3D senzor, dotykové senzory zejména na rukou a nohou a také tři nárazníkové senzory.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu