ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Města a urbanismus Architektka Veronika Indrová: Když stadion Strahov vstává z mrtvých

Architektka Veronika Indrová: Když stadion Strahov vstává z mrtvých

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
3 m 04 s / Autor: TV Architect Popisek: Veronika Indrová

TV Architect přináší exkluzivní reportáž o architektce Veronice Indrové. Ta se podívala na jeden z největších pražských brownfieldů, stadion Strahov, a přetvořila ho. Se svým návrhem se zúčastnila přehlídky diplomových prací mladých architektů Young Talent Architecture Award 2018.

Do soutěže Young Talent Architecture Award 2018 bylo nominováno přes tři stovky diplomových prací studentů architektury z dvaatřiceti zemí světa. Návrh revitalizace strahovského stadionu Veroniky Indrové se umístil ve výběru čtyřiceti nejlepších projektů.

Vdechnout život

Bývalá studentka Fakulty architektury ČVUT v Praze se snažila najít řešení, jak strahovské pláni znovu vdechnout život. „Základní myšlenka je opravit tribuny. Já do nich vkládám funkci bydlení, vytvářím zde různě veliké byty a v parteru občanskou vybavenost, například obchody, kavárny, knihovny, galerii. V západní tribuně je velká část věnovaná hotelu.“

Cílem architektky bylo proměnit stadion v klidnou čtvrť s výhledem na hlavní město. Snažila se opravit chátrající tribuny a navrhuje nový druh bydlení, v němž se jeho obyvatelé potkávají se studenty z nedalekých kolejí. K tomu park jako odkaz původní funkce stadionu, na němž se střídaly zástupy cvičenců. Nejprve sokoli a poté spartakiádní sportovci. Veronika Indrová respektovala v návrhu stávající vzhled stadionu a snažila se zachovat genia loci.

Betonové konstrukce jsou ponechány

„Můj návrh je založen na tom, jak dnes stadion vypadá. Všechny betonové konstrukce jsou ponechány a nové funkce jsou vkládány mezi jednotlivé moduly tribuny, mezi betonové rámy.“

Mladá charismatická tvůrkyně hovoří o svém úspěchu, o překážkách, s nimiž se musela při navrhování potýkat, a přibližuje zákulisí práce na přeměně jednoho z největších a nevyužitých brownfieldů na území Prahy.

O architektce

Veronika Indrová pochází ze Šumperka. Vystudovala Fakultu architektury Českého vysokého učení technického v Praze. Pracovní zkušenosti získala v Ateliéru 111 architekti s. r. o. a může se pochlubit nejedním oceněním.

Ateliérem 111 architekti s. r. o, kde Veronika momentálně pracuje, získali třetí místo v architektonické soutěži o podobu náměstí v Mnichově Hradišti a dále druhé místo v architektonické soutěži o podobu Hlavního náměstí v Krnově.

Mezi její další úspěchy patří umístění mezi čtyřiceti nejlepšími diplomovými pracemi v mezinárodní soutěži Young Talent Architecture Award s diplomovou prací na téma Stadion Strahov, první místo v Přehlídce diplomových prací pořádané Českou komorou architektů s diplomovou prací na téma Stadion Strahov a postoupila také do finále v architektonické soutěži Superstudio s projektem Riviéra pro Cejl.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu