ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti Architekti AARH Studio
Přeskočit reklamu
x

Profil: AARH Studio

Architektonický atelier Radana Hubičky (AARH) je známý navrhováním obytných budov a luxusních privátních rezidencí. V roce 2000 ateliér pracoval na staré prvorepublikové vile v Podolí na Praze 4. Souběžně s tím AARH pracoval na rezidenčním domě XY na Hřebenkách, který byl v roce 2007 nominován na cenu Miese van der Rohe. Průlomem byl rok 2005, kdy AARH vyhrál vyzvanou soutěž na výstavbu areálu CITY EPOQUE v pražské čtvrti Pankrác. V tomto areálu ateliér navrhl luxusní rezidenční budovu V-TOWER, která se stala nejvyšší obytnou stavbou v České republice. Další oceněnou budovou je polyfunkční stavba LINE, která vzešla z vyzvané architektonické soutěže v roce 2010.

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 1. TV Architect představuje
  Radan Hubička, AARH Studio

  Radan Hubička, AARH Studio

  18 m 28 s
 2. Architektonický atelier Radana Hubičky (AARH) je známý navrhováním obytných budov a luxusních privátních rezidencí. V této oblasti má největší řadu realizací. V roce 2000 ateliér pracoval na staré prvorepublikové vile v Podolí na Praze 4. „Je to krásné místo s výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Vyšehrad. Výsledná stavba se pak otiskla v mnoha českých i zahraničních časopisech,“ vzpomíná Hubička.

  Souběžně s tím AARH pracoval na rezidenčním domě XY na Hřebenkách, který se nachází na jižním svahu pražského Smíchova rozprostírajícím se od Plzeňské ulice až ke Strahovu. Stavba byla v roce 2007 nominována na cenu Miese van der Rohe a je charakteristická výškovým osazením do terénu, kdy plně využívá stávající konfiguraci terénu.

  Průlomem byl rok 2005, kdy AARH vyhrál vyzvanou soutěž na výstavbu areálu CITY EPOQUE v pražské čtvrti Pankrác. V tomto areálu ateliér navrhl luxusní rezidenční budovu V-TOWER, která se stala nejvyšší obytnou stavbou v České republice. Budova za zhruba tři miliardy korun později získala cenu v evropské části prestižní mezinárodní soutěže International Property Awards pro výškové budovy. Symbolika „V“ (Victoria) představuje obecný symbol otevřenosti, svobody, radosti a optimismu.

  Další oceněnou budovou je polyfunkční stavba LINE, která vzešla z vyzvané architektonické soutěže v roce 2010. Stavba uzavírá pražské Vítězné náměstí a plynule přechází do přilehlých ulic, kde navazuje na uliční fasády domů. Je oceněna cenou Architectureweek - Stavba roku 2013.

  Česká privátní klientela

  AARH navrhuje budovy i v zahraničí. Jednou z nich je Villa Aldabra na Seyschellech z roku 2015. „Byla to velmi složitá stavba kvůli místnímu šetření. Pozemek má 52 tisíc metrů čtverečních, je to džungle s převýšením 200 metrů. Každý strom musel být očíslovaný, označený, nějaké jdou vykácet, další jsou nahradit a na jiné se zase nesmělo sáhnout,“ popisuje Hubička.

  Hubičkova stavba málem stála i v New Yorku, nicméně z plánu nakonec sešlo. Kromě budov se Hubička věnuje i interiéru. Jedná se konkrétně o německou loď, která se vyráběla na Tchai-wanu v Kaohsiungu. „Je to tam všechno zmenšené, stísněné, ale musí tam být všechno – počínaje úložnými prostory až po kuchyň. Přistupoval jsem k tomu stejně jako k mikrobytu,“ komentuje Hubička.

  AARH spolupracuje s nejvýznamnějšími developerskými a investičními společnostmi a největšími stavebními firmami v republice. „Naši klienti mají jasnou představu a ctí autoritu architekta a pokud se na nás obrátí, tak už vědí, co od nás mohou očekávat,“ říká Hubička. Ateliér pracoval i pro české Ministerstvo kultury a Ministerstvo zahraničních věcí. Na AARH se rovněž obrací nejbohatší česká privátní klientela, které imponují velkorysá řešení a nebývale velká pozornost k detailu a materiálovému řešení. Architektonické práce AARH jsou publikovány v českých i zahraničních časopisech a knihách o architektuře.


Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu