ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti a firmy Architekti AARH Studio
Přeskočit reklamu
x

Profil: AARH Studio

Architektonický atelier Radana Hubičky (AARH) je známý navrhováním obytných budov a luxusních privátních rezidencí. V roce 2000 ateliér pracoval na staré prvorepublikové vile v Podolí na Praze 4. Souběžně s tím AARH pracoval na rezidenčním domě XY na Hřebenkách, který byl v roce 2007 nominován na cenu Miese van der Rohe. Průlomem byl rok 2005, kdy AARH vyhrál vyzvanou soutěž na výstavbu areálu CITY EPOQUE v pražské čtvrti Pankrác. V tomto areálu ateliér navrhl luxusní rezidenční budovu V-TOWER, která se stala nejvyšší obytnou stavbou v České republice. Další oceněnou budovou je polyfunkční stavba LINE, která vzešla z vyzvané architektonické soutěže v roce 2010.

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 1. TV Architect představuje
  Radan Hubička, AARH Studio

  Radan Hubička, AARH Studio

  18 m 28 s
 2. Architektonický atelier Radana Hubičky (AARH) je známý navrhováním obytných budov a luxusních privátních rezidencí. V této oblasti má největší řadu realizací. V roce 2000 ateliér pracoval na staré prvorepublikové vile v Podolí na Praze 4. „Je to krásné místo s výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Vyšehrad. Výsledná stavba se pak otiskla v mnoha českých i zahraničních časopisech,“ vzpomíná Hubička.

  Souběžně s tím AARH pracoval na rezidenčním domě XY na Hřebenkách, který se nachází na jižním svahu pražského Smíchova rozprostírajícím se od Plzeňské ulice až ke Strahovu. Stavba byla v roce 2007 nominována na cenu Miese van der Rohe a je charakteristická výškovým osazením do terénu, kdy plně využívá stávající konfiguraci terénu.

  Průlomem byl rok 2005, kdy AARH vyhrál vyzvanou soutěž na výstavbu areálu CITY EPOQUE v pražské čtvrti Pankrác. V tomto areálu ateliér navrhl luxusní rezidenční budovu V-TOWER, která se stala nejvyšší obytnou stavbou v České republice. Budova za zhruba tři miliardy korun později získala cenu v evropské části prestižní mezinárodní soutěže International Property Awards pro výškové budovy. Symbolika „V“ (Victoria) představuje obecný symbol otevřenosti, svobody, radosti a optimismu.

  Další oceněnou budovou je polyfunkční stavba LINE, která vzešla z vyzvané architektonické soutěže v roce 2010. Stavba uzavírá pražské Vítězné náměstí a plynule přechází do přilehlých ulic, kde navazuje na uliční fasády domů. Je oceněna cenou Architectureweek - Stavba roku 2013.

  Česká privátní klientela

  AARH navrhuje budovy i v zahraničí. Jednou z nich je Villa Aldabra na Seyschellech z roku 2015. „Byla to velmi složitá stavba kvůli místnímu šetření. Pozemek má 52 tisíc metrů čtverečních, je to džungle s převýšením 200 metrů. Každý strom musel být očíslovaný, označený, nějaké jdou vykácet, další jsou nahradit a na jiné se zase nesmělo sáhnout,“ popisuje Hubička.

  Hubičkova stavba málem stála i v New Yorku, nicméně z plánu nakonec sešlo. Kromě budov se Hubička věnuje i interiéru. Jedná se konkrétně o německou loď, která se vyráběla na Tchai-wanu v Kaohsiungu. „Je to tam všechno zmenšené, stísněné, ale musí tam být všechno – počínaje úložnými prostory až po kuchyň. Přistupoval jsem k tomu stejně jako k mikrobytu,“ komentuje Hubička.

  AARH spolupracuje s nejvýznamnějšími developerskými a investičními společnostmi a největšími stavebními firmami v republice. „Naši klienti mají jasnou představu a ctí autoritu architekta a pokud se na nás obrátí, tak už vědí, co od nás mohou očekávat,“ říká Hubička. Ateliér pracoval i pro české Ministerstvo kultury a Ministerstvo zahraničních věcí. Na AARH se rovněž obrací nejbohatší česká privátní klientela, které imponují velkorysá řešení a nebývale velká pozornost k detailu a materiálovému řešení. Architektonické práce AARH jsou publikovány v českých i zahraničních časopisech a knihách o architektuře.


Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl