Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zničenou část katedrály Notre Dame by mohl nahradit skleník a včelín

Zničenou část katedrály Notre Dame by mohl nahradit skleník a včelín

Zničenou část katedrály Notre Dame by mohl nahradit skleník a včelín
13. 5. 2019 / Autor: Studio NAB Popisek: Dřevěný krov katedrály by mohla nahradit ocelová konstrukce se skleněnými panely

Po požáru střechy katedrály Notre Dame v Paříži vznikla intenzivní diskuse o tom, jak tuto historickou památku opravit. Nabízela by se možnost realizace co nejvěrnější repliky celého krovu i zničené věžičky. Architekti z pařížské firmy Studio NAB však navrhují něco jiného.

Francouzský předseda vlády Edouard Philippe se prý nechal slyšet, že rekonstrukce katedrály by měla „reagovat na výzvy dneška“. Architekti ze Studia NAB mu vyšli vstříc a navrhli místo klasické střechy skleník s rostlinami a štíhlou věž stejného tvaru, jako měla tak původní, ovšem plnou včelích úlů. Střecha katedrály by se tak změnila na poměrně velký skleník a včelín.

Včelstvo, které přežilo požár

Návrh předpokládá, že místo klasického dřevěného krovu, který byl zničen požárem, na tomto místě vznikne ocelová konstrukce krytá skleněnými panely. Do konstrukce by ale mělo být zahrnuto i dřevo z původního krovu, které se podařilo při hašení katedrály zachránit. Autory návrhu inspirovalo včelstvo, které na půdě kostela již nějakou dobu žilo a požár dokonce přežilo. Podle nich je návrh přeměny krovu katedrály na skleník a včelín přitakáním k ekologickým výzvám, kterým současný svět čelí.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl