ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019

Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019
13. 5. 2019 / Autor: youtube.com Popisek: Karel Hubáček

Do 31. května 2019 do 12:00 hodin je stále možno na podatelně KÚ podat přihlášku do Soutěže Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje 2019. Bližší informace k soutěži včetně přihlášek jsou uvedeny na webu www.stavbaroku.lk

Liberecký kraj vyhlásil pod záštitou hejtmana Martina Půty a členky rady kraje Radky Loučkové Kotasové a ve spolupráci s městy Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Semily a organizacemi ČKAIT, ČSSI, TUL, ARR, 15. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje, která nese od letošního roku název "Soutěž Karla Hubáčka". Prostřednictvím soutěže budou vyzdvi- hnuty zajímavé stavby, jejich autoři, realizátoři i talentovaní studenti v oblasti stavitelství, architektury i stavebního řemesla z území Libereckého kraje.

Kategorie, ve kterých se mohou zájemci ucházet o ceny z oblasti stavitelství a architektury:

1. CENA KARLA HUBÁČKA je vyhlašována jako hlavní cena soutěže s připomenutím mimořádně významné osobnosti tohoto architekta, oceněného světovými cenami, který se výrazně zapsal do dějin architektury a to nejen v Libereckém kraji. 
Cena bude udělena za realizaci stavby nebo realizaci veřejného prostoru a krajiny, které se nachází na území Libereckého kraje, případně s vazbou k Libereckému kraji.
Kategoriemi jsou: Stavba – novostavby, rekonstrukce, bytové stavby a stavby občanské vybavenosti, průmyslové a technologické stavby, památkové objekty, brownfields apod. a Veřejný prostor a krajina.

2. CENA ZA INOVACI jejímž posláním je prezentace výjimečného a inovativního řešení, které je realizováno stavebními specialisty žijícími v Libereckém kraji, kdy své dílo realizovali kdekoliv ve světě nebo realizovaného stavebními specialisty, kteří nebydlí na území Libereckého kraje, ale jejich dílo se naopak na území kraje nachází. Záměrem ceny je prezentace inovačních činností a nestandardních přístupů ve stavebnictví.

3. CENA JUNIOR je určena pro studenty středních, vyšších a vysokých škol se zaměřením na stavebnictví a architekturu, do 30 let věku autora. Cílem je podchytit zájem a ocenit talenty mladé, nastupující generace ve stavebnictví v Libereckém kraji.

4. CENA OSOBNOST VE STAVEBNICTVÍ je vyhlašována k připomenutí mimořádně významných osobností žijících v Libereckém kraji. Při hodnocení bude upřednostněno zejména dlouhodobé a příkladné působení v oboru stavebnictví. 

Porota složená ze zástupců Libereckého kraje, měst, České komory akreditovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Českého svazu stavebních inženýrů, Technické univerzity Liberec a nezávislých osobností, nominuje stavby, které splní podmínky soutěže, následně se seznámí s technickými paramenty při autorské prezentaci a stavby i navštíví. 

5. CENA VEŘEJNOSTI je udělována na základě výsledku veřejného internetového hlasování, které bude probíhat na webových stránkách www.stavbaroku.lk od 15. 06. 2019 do 15. 10. 2019.

Informace jsou zveřejněny na webu "Soutěž Karla Hubáčka" – Stavba roku Libereckého kraje 2019: www.stavbaroku.lk nebo i na webových stránkách LK www.kraj-lbc.cz a na webových stránkách ARR - Agentura regionálního rozvoje, spol. s r.o. www.arr-nisa.cz. Celé dění soutěže je možno také sledovat na Facebooku: Soutěž Karla Hubáčka.

Organizaci soutěže má od letošního ročníku na starost ARR – Agentura regionálního rozvoje, s. r. o.

Agentura regionálního rozvoje

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu