Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zdeněk Lukeš, Pavel Hroch: Praha na prahu moderny

Zdeněk Lukeš, Pavel Hroch: Praha na prahu moderny

Zdeněk Lukeš, Pavel Hroch: Praha na prahu moderny
29. 6. 2018 / Autor: paseka.cz Popisek: Obálka knihy

Velký průvodce po architektuře 1850-1900

Projděte se Prahou a podívejte se na ni originálním způsobem. Existují známé stavby, ale také ty, které stojí v jejich stínu. Které to jsou? Jak se na jednotlivé části Prahy dívají osobnosti architektury? Nejen to se dozvíte právě v této knize.  

Nová procházka Prahou, lemovaná současnými černobílými fotografiemi staveb, vede čtvrtěmi historického jádra hlavního města - Starým a Novým Městem, Malou Stranou, Hradčany, Josefovem a Vyšehradem - i částmi, které je obklopují - Holešovicemi-Bubny, Karlínem, Žižkovem, Královskými Vinohrady, Smíchovem, Bubenčí - a jako bonus Dejvicemi, Střešovicemi a Dolní Libocí. Celkem 160 hesel a 372 fotografií zachycuje kromě velkých projektů typu Národního divadla, Národního muzea, Rudolfina či dostavby katedrály sv. Víta zaměřuje i na architektonická díla, jež se často ocitají v jejich stínu. Výpravná publikace je vybavena mapami, medailonky architektů, slovníčkem odborných výrazů a jmenným rejstříkem.

Více najdete na paseka.cz

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl