Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Kateřina Bečková: Továrny a tovární haly III

Kateřina Bečková: Továrny a tovární haly III

Kateřina Bečková: Továrny a tovární haly III
26. 10. 2018 / Autor: Nakladatelství Paseka

Tentokrát sespolu s autorkou můžete vydat pražskými čtvrtěmi Žižkov, Vinohrady, Nusle, Modřany a dalšími částmi jihovýchodu města. Jaké industriální stavby se nacházely v těchto místech a jsou ještě viditelné jejich stopy?

Další díl tematické edice Zmizelá Praha pojednává o zmizelých industriálních stavbách v jihovýchodní oblasti Prahy. Šlo zejména o téměř souvislý průmyslový pás procházející Nuslemi, Vršovicemi, Strašnicemi a Hostivaří. Jinou industriální prehistorii má modřanský průmyslový břeh. Zde byly zprvu zejména sklady dřeva, pily a dřevozpracovatelské dílny, neboť dřevo se dopravovalo po řece. Vinohrady a Žižkov ve svých adresářích z devadesátých let 19. století uvádějí továrnu snad v každé ulici. Většinou však tyto podniky zmizely beze stopy.

Více informací naleznete na stránkách nakladatelství Paseka.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl