CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zdeněk Lukeš odkrývá „Skryté poklady architektury“

Zdeněk Lukeš odkrývá „Skryté poklady architektury“

Přeskočit reklamu
x
7. 11. 2017 / Autor: TV Architect
Zdeněk Lukeš odkrývá „Skryté poklady architektury“

Všudypřítomný spěch, shon, davy lidí a hluk. Tak dnes vypadá obrázek ve většině velkých měst. Málokdo se dívá okolo sebe, a ještě míň nad sebe. Jenomže zrovna nad našimi hlavami najdeme nejeden architektonický „poklad“. Po jejich stopách se vydal historik architektury Zdeněk Lukeš.

Hned v prvním díle dvacetidílného seriálu Skryté poklady architektury, který odvysílá TV Architect ve čtvrtek 9. listopadu, se půjde podívat do bývalé Bondyho pasáže, dnes pasáže Černá růže ve stejnojmenném paláci. Konstruktivistická stavba z roku 1929 je dílem architekta Oldřicha Tyla a zajímavá je mimo jiné proto, že se při její realizaci využil jeden speciální československý patent, který se za první republiky dokonce vyvážel do zahraničí. S dalším československým patentem se diváci setkají v díle věnovaném obchodnímu domu Baťa.

V prostoru kolem Václavského náměstí zůstane ještě několik dalších dílů. Postupně diváky seznámí s ikonou pražského kubismu, lucernou od architekta Emila Králíčka, na řadu přijde i Peterkův dům Jana Kotěry či palác Koruna. V případě paláce Koruna prozradí i perličku o tom, jak tamější legendární automat okopírovali na slavné Oxford Street v Londýně. Po Václavském náměstí přijdou na řadu další pražské čtvrti jako Dejvice, Hradčany či Bubeneč. Postupně pak s kamerou navštívíme řadu dalších míst v Praze. Na nový díl se mohou milovníci architektury těšit vždy ve čtvrtek.

Další videa můžete vidět v našem kanálu Skrýté poklady Zdeňka Lukeše.

(sem)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl