Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zdeněk Lukeš odkrývá „Skryté poklady architektury“

Zdeněk Lukeš odkrývá „Skryté poklady architektury“

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Skryté poklady architektury – 1. díl – Obchodní palác Bondy s pasáží Černá růže

zrušit

7. 11. 2017 / Autor: TV Architect

Všudypřítomný spěch, shon, davy lidí a hluk. Tak dnes vypadá obrázek ve většině velkých měst. Málokdo se dívá okolo sebe, a ještě míň nad sebe. Jenomže zrovna nad našimi hlavami najdeme nejeden architektonický „poklad“. Po jejich stopách se vydal historik architektury Zdeněk Lukeš.

Hned v prvním díle dvacetidílného seriálu Skryté poklady architektury, který odvysílá TV Architect ve čtvrtek 9. listopadu, se půjde podívat do bývalé Bondyho pasáže, dnes pasáže Černá růže ve stejnojmenném paláci. Konstruktivistická stavba z roku 1929 je dílem architekta Oldřicha Tyla a zajímavá je mimo jiné proto, že se při její realizaci využil jeden speciální československý patent, který se za první republiky dokonce vyvážel do zahraničí. S dalším československým patentem se diváci setkají v díle věnovaném obchodnímu domu Baťa.

V prostoru kolem Václavského náměstí zůstane ještě několik dalších dílů. Postupně diváky seznámí s ikonou pražského kubismu, lucernou od architekta Emila Králíčka, na řadu přijde i Peterkův dům Jana Kotěry či palác Koruna. V případě paláce Koruna prozradí i perličku o tom, jak tamější legendární automat okopírovali na slavné Oxford Street v Londýně. Po Václavském náměstí přijdou na řadu další pražské čtvrti jako Dejvice, Hradčany či Bubeneč. Postupně pak s kamerou navštívíme řadu dalších míst v Praze. Na nový díl se mohou milovníci architektury těšit vždy ve čtvrtek.

Další videa můžete vidět v našem kanálu Skrýté poklady Zdeňka Lukeše.

(sem)

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl