CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Z chráněných dílen v Sokolově vzniknou bezbariérové byty

Z chráněných dílen v Sokolově vzniknou bezbariérové byty

Z chráněných dílen v Sokolově vzniknou bezbariérové byty
21. 3. 2018 / Autor: zdraposo.estranky.cz/ Popisek: Budova chráněných dílen Zdraposo
Z chráněných dílen v Sokolově vzniknou bezbariérové byty

Město Sokolov přestaví část nevyužívaných prostor chráněných dílen na byty. Náklady na rekonstrukci by se měly pohybovat kolem dvaceti dvou a půl milionu korun. Dřívější přestavbu zdržely problémy při projekčních pracích. Důvodem změn je zvýšený zájem o nízkonákladové byty. První nájemníci by se mohli do nových bytů nastěhovat na jaře 2019.

Stavět by se mělo začít již letos v létě. „Rekonstrukce bytů v objektu Zdraposo začne v červnu letošního roku. Odhaduje se, že potrvá devět měsíců. Vznikne tam sedmnáct bytů 2+kk. Všechny byty budou mít balkon, nebo spodní byty předzahrádku. Byty budou bezbariérové,“ uvedla Renata Oulehlová, místostarostka Sokolova.

Na samotnou rekonstrukci město počítá s náklady kolem dvaceti dvou a půl milionu korun. Dalších šest a půl milionu hodlá investovat do přilehlého areálu. Jak řekla Hana Špičková ze sokolovského městského úřadu: „Budou tam provedeny sadové úpravy, zpevněné některé plochy a vybudováno parkoviště.“ V areálu by měla vzniknout také pekárna nebo kavárna.

S rekonstrukcí nevyužívané budovy chtělo město začít už loni na podzim, práce uvnitř budovy by stavební firma mohla dělat i v zimních měsících. Celý proces se zpomalil díky problémům při projekčních pracích. „Nyní musíme ještě vyřešit podmínky, za kterých budeme byty pronajímat," řekla Oulehlová.

Byty by měly sloužit seniorům nebo například jako startovací byty pro mladé lidi. Podle místostarostky by se první nájemníci mohli nastěhovat už zhruba za rok.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl