Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Z chátrajícího armádního domu v Přerově mají vzniknout byty

Z chátrajícího armádního domu v Přerově mají vzniknout byty

Z chátrajícího armádního domu v Přerově mají vzniknout byty
13. 8. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Palickap Popisek: Pohled na město Přerov přes řeku Bečvu

O dlouhodobě nevyužívaný a chátrající armádní dům v Čechově ulici v Přerově projevila zájem firma, která chce nemovitost přestavět na dům s byty a komerčními prostory. Radní už souhlasili s prodejem tohoto domu za 9,8 milionu korun. Transakci ještě na konci srpna projedná zastupitelstvo.

Nemovitost, která je také ve špatném technickém stavu, chce od města koupit opavská společnost Byty Čechova. „Armádní dům patří k nemovitostem, pro které nenašli zástupci města dlouhodobě využití. K prodeji objekt nabídli už v zimě 2017, vážného kupce ale našli až nyní," uvedla mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

V armádním domě v Čechově ulici v minulosti sídlilo krajské státní zastupitelství. Nemovitost v roce 2009 získalo město zdarma od státu. V darovací smlouvě se Přerov zavázal, že do konce roku 2019 objekt zrekonstruuje a nejméně po dobu deseti let pak nemovitost využije pro výkon veřejné správy. Pokud přerovská radnice tento závazek nesplní, zaplatí státu smluvní pokutu 7,850 milionu korun.

Odkup budovy je vítaný

„Zastupitelstvo z důvodů jiných záměrů nikdy nevyčlenilo v rozpočtu desítky milionů korun, které by byly potřebné na rekonstrukci budovy. Takže dnes stojíme před faktem, že město pokutu zaplatí. Proto vítáme zájem o odkup budovy pro tento podnikatelský záměr," uvedl primátorův náměstek Pavel Košutek.

Rozsáhlý objekt armádního domu, který je nyní ve špatném technickém stavu, stojí v centru Přerova naproti novému obchodnímu komplexu Galerie Přerov. „V jeho těsné blízkosti je k dispozici i parkoviště, které by mohli nájemníci využívat," podotkla Chalupová.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu