Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Z bývalých sýpek v slovenské čtvrti Jarovce se stávají byty

Z bývalých sýpek v slovenské čtvrti Jarovce se stávají byty

Z bývalých sýpek v slovenské čtvrti Jarovce se stávají byty
14. 11. 2018 / Autor: etrend.sk/ Čas, as; ledem. m Studio Popisek: Vizualizace projektu Design Center Jarovce

Přestože Bratislavané jsou zvyklí spíše na bourání historických budov než jejich zapracování do nové zástavby, startující projekt v Jarovcích má odlišné ambice. Komplex dříve známý jako Nová sýpka spouští prodej bytů pod názvem Design Center Jarovce.

Jedná se o několik zchátralých objektů a připravovaných novostaveb. Výstavba je v plánu ve dvoutisícové městské části na jihu hlavního města. Vedle je obytná zóna Jantar Jarovce a z druhé strany připravují výstavbu další zóny španělští investoři.

Vysloužilé sýpky

Hlavním prvkem Design Center jsou dvě propojené čtyřpodlažní sýpky, které původnímu účelu neslouží již několik let. „Nejsou sice památkově chráněné, ale rozhodli jsme se je zachovat a zapojit do života," přibližuje Martin Paško, architekt projektu.

K dvěma historickým objektům přibude zrenovovaná budova v jejich těsném sousedství, dále dvě novostavby podél okraje pozemku s převažující funkcí bytů a občanskou vybaveností v přízemí. Právě kavárny, pěší zóna a náměstí uprostřed projektu mají přilákat nejvíce zájemců. A to nejen přímo z komplexu, ale také z okolí.

Jaké budou ceny bytů

Investorská společnost Čas, as ve spolupráci s architektem navrhla především větší byty, i když více než polovina z nich je jedno až třípokojová, k tomu třetina čtyřpokojových mezonetů. Ceny bytů se pohybují od přibližně dvou tisíc do dvou tisíc svou set eur za metr čtvereční s DPH.

Parkoviště vzniknou na prvním podzemním podlaží, budou mít oddělenou část pro rezidenty a návštěvníky. Jedno stání bude stát přibližně dvanáct a půl tisíce eur.

Design Center Jarovce má být kompletně hotové do konce roku 2018, správcem bude investorská společnost, které patří i přibližně hektarové pozemky pod projektem. Financování projektu zajišťuje Slovenská spořitelna.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl