Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Milan Dubec staví v lokalitě Vlčince nové kanceláře

Milan Dubec staví v lokalitě Vlčince nové kanceláře

Milan Dubec staví v lokalitě Vlčince nové kanceláře
15. 11. 2018 / Autor: etrend.sk/ Eia/Mipestav Popisek: Vizualizace projektu Obchodní

Zakladatel portálu Azet a současný generální ředitel společnosti Ringier Axel Springer Slovakia Milan Dubec rozšiřuje své developerské aktivity. Jeho společnost Továrna na čokoládu připravuje v Žilině devíti podlažní kancelářský komplex. Jde již o jeho druhý projekt v lokalitě Vlčince, ve které tak vzniká nová kancelářská čtvrť.

Nový kancelářský komplex má vyrůst v jihovýchodní části města, na západním okraji sídliště Vlčince. Pozemek se nachází mezi ulicemi Vysokoškoláků a Obchodní. Na západě je ohraničen obchody Obi a Kaufland, severně volnou plochou určenou pro parkoviště, východně ulicí Obchodní a jižně budovou zdravotnického zařízení Zilpy.

Devíti podlažní budova

Projekt, který nese pracovní název Administrativní objekt Obchodní, by měl vyrůst na ploše čtyři tisíce devět set čtyřicet osm metrů čtverečních. Budova je navržena jako devíti podlažní s jedním podzemním podlažím, ve kterém budou situovány garáže.

Na prvním nadzemním podlaží mají být prostory obchodu a služeb. Druhé až deváté podlaží mají mít administrativní funkci. „Na typickém podlaží se nacházejí prostory větších a menších kanceláří pro devadesát čtyři pracovníků," píše investor v záměru, který předložil úřadům.

Objekt by mělo obsluhovat sto jedenáct parkovacích míst. Předpokládaný termín dokončení je naplánován na konec roku 2019. Celkové náklady vyčíslil investor na 9,7 milionu eur.

Není to první projekt

Nejde o první developerský projekt spojován s Milanem Dubcem v této lokalitě. V minulosti představila jeho společnost projekt přestavby stávající budovy, ve které sídlí společnosti Telekom a Slovenská pošta. Přestavbou má vzniknout více než sedmnáct tisíc čtverečních metrů podlahové plochy.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl