Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Výstava územního plánu města Brna vyrazila do ulic

Výstava územního plánu města Brna vyrazila do ulic

Výstava územního plánu města Brna vyrazila do ulic
14. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: KAM Brno

Ulice města Brna křižuje tramvaj, která ukazuje cestujícím návrh nového brněnského územního plánu. Lidé se tak můžou seznámit nenásilnou formou s tím, jak by v budoucnu měla vypadat moravská metropole. Tramvaj bude na různých linkách jezdit městem celý příští rok.

Tramvaj s výstavou je další možností po veřejných setkáních, sérii videí nebo diskuzím věnovaným horkým tématům návrhu, jak mohou lidé vidět návrhy nového územního plánu města Brna. Cestující si tak během jízdy mohou přečíst základní informace o územním plánu, jeho tvorbě i dalších krocích jeho schvalování. Obsah výstavy by se měl průběžně měnit.

„Kvůli pandemii koronaviru a zpřísněným vládním opatřením jsme nemohli návrh nového územního plánu představit veřejnosti v takové míře, jak jsme plánovali, proto jsme připravili speciální pojízdnou výstavu. Lidé v tramvaji najdou v kostce vše důležité o novém územním plánu, ukázky z výstavy v Urban centru nebo z brožury Průvodce Brňana. Pomocí QR kódů mohou sledovat seriál o územním plánu nebo záznamy z kulatých stolů na nejčastější žhavá témata,“ řekl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Druhá tramvaj věnovaná stávajícímu územnímu plánu vyjede ještě do Vánoc. Ten platí už přes šestadvacet let, a je tak jako nejstarší v Česku doslova raritou. „Dnes bychom dobu devadesátek, tedy jeho vzniku, označili za retro, proto je důležité si uvědomit, jak zastaralý dokument brzdí rozvoj celého města,“ doplnil Sedláček.

Pro ty, kteří by se KAM tramvají k novému územnímu plánu rádi svezli, ji bude Dopravní podnik nasazovat na linky jezdící přes centrum města. Sledovat ji mohou také v aplikaci jihomoravského integrovaného dopravního systému.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl