ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Praha zítra? Výstava ukáže budoucí tvář hlavního města

Praha zítra? Výstava ukáže budoucí tvář hlavního města

Praha zítra? Výstava ukáže budoucí tvář hlavního města
6. 3. 2018 / Autor: IPR

V úterý 6. března otevřelo Centrum architektury a městského plánování dveře do stavební budoucnosti. Představí více než šedesát projektů, které jsou v různých stádiích své realizace a které v následujících letech ovlivní vzhled Prahy. Výstava nabízí i bohatý doprovodný program, který začíná tematickou přednáškou o stavbě linky metra D. Projekty bude možné zhlédnout do 4. května, kdy výstava končí.

Kromě soukromých projektů výstava představí i důležité veřejné investice jako výstavbu metra D, rekonstrukci Malostranského náměstí, nové vstupy do budovy Výstaviště v Holešovicích nebo rekonstrukce Šlechtovy restaurace. „Pokračování výstavy je dalším krokem k vytvoření databáze všech stavebních záměrů v Praze, která bude přístupná fyzicky v CAMPu i virtuálně na webu. Lidé tak budou mít kompletní přehled o tom, co se ve městě plánuje,“ říká náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská.

Součástí akce je dokumentární video Místa, která čekají, které nabízí netradiční pohled na transformační území Prahy. Rozlohu těchto míst spočítal pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) na 1 466 hektarů, přičemž ta nejdůležitější a největší území mají rozlohu až 234 ha. To je ekvivalent padesáti Václavských náměstí. Aby bylo možné tato území „nikoho“ úspěšně rozvíjet, je třeba v první řadě poznat jejich aktuální stav. „Speciální pozornost věnujeme dnes nevyužívaným lokalitám. Mám na mysli obnovu přírody na březích Vltavy kolem Císařského ostrova nebo plány na vznik městských čtvrtí na bývalých nádražích,“ uvedl k výstavě Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

Několik prezentovaných projektů zatím veřejnost neměla možnost vidět. „Mnoho projektů na výstavě veřejnost uvidí poprvé. Jsem velmi ráda, že se nám podařilo vytvořit z CAMPu místo, kam si lidé chodí pro odpovědi na otázku, jak se Praha bude rozvíjet,“ říká primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

Komentované prohlídky, o které byl v minulých letech velký zájem, budou doplněny o tematické večery. Ty se zaměří na jednotlivé projekty nebo jejich přínos pro Prahu.

nyv, sem

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu