Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Ve Zlíně - Malenovicích dnes otevřeli zrekonstruované dopravní hřiště

Ve Zlíně - Malenovicích dnes otevřeli zrekonstruované dopravní hřiště

Ve Zlíně - Malenovicích dnes otevřeli zrekonstruované dopravní hřiště
3. 5. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Palickap Popisek: Zlín - Malenovice, hrad

Investorem oprav bylo Centrum služeb pro silniční dopravu, které hřiště provozuje. Náklady přesáhly 4,5 milionu korun, Zlínský kraj na ně přispěl částkou přes 1,4 milionu korun. ČTK to v tiskové zprávě sdělil Jan Vandík z oddělení vnějších vztahů a komunikace hejtmanství.

Podle náměstka hejtmana Pavla Botka hřiště díky rekonstrukci odpovídá současným požadavkům na dopravní výuku dětí a mládeže. „Přispěje to nejen ke zkvalitnění výuky, ale umožní to i otevření hřiště široké veřejnosti pro volnočasové aktivity,“ uvedl Botek.

Prvky pro nevidomé

Stavebními zásahy se změnilo uspořádání hřiště, vozovky mají novou konstrukci, přibyly chodníky a přechody pro chodce s naváděcími prvky pro nevidomé. Zmodernizovaná jsou i světelná signalizační zařízení. Hřiště je dále vybavené novým typem výukového řadiče, kterým je možné měnit scénáře na křižovatkách pomocí tlačítek na čelním panelu. Součástí je také železniční tunel s přejezdem. „Mezi těmi, kteří si dnes nové hřiště jako první vyzkoušeli, byli žáci 2. základní školy Napajedla, jež patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější školy v dopravních soutěžích,“ uvedl Vandík.

Dopravní hřiště ve Zlíně-Malenovicích je v provozu od roku 1979. Slouží pro celý okres Zlín s výjimkou Otrokovic, které mají své vlastní hřiště. Za roky jeho činnosti jím prošly desítky tisíc dětí v rámci povinné i nepovinné dopravní výchovy. Až do loňského roku se do něj významněji neinvestovalo.

Plánují se úpravy dalších hřišť

Zlínský kraj plánuje v příštích letech úpravy i dalších dětských dopravních hřišť. Rekonstrukce by se měla dočkat hřiště ve Vsetíně, Loukově, Uherském Hradišti, Otrokovicích a Kroměříži. Vybudování nových hřišť se pak chystá v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Rožnově pod Radhoštěm, Valašských Kloboukách, Vizovicích a Luhačovicích. Už loni bylo otevřeno zmodernizované dopravní hřiště v Uherském Brodě, o rok dříve ve Valašském Meziříčí.

Čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl