ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus V Trnave kreslia cyklotrasy za takmer milión eur

V Trnave kreslia cyklotrasy za takmer milión eur

V Trnave kreslia cyklotrasy za takmer milión eur
26. 3. 2019 / Autor: Pexels Popisek: Bicykel

Mesto Trnava chce vybudovať dve nové vetvy cyklotrás a tak predkladá na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR žiadosti o nenávratný finančný príspevok. V prípade cyklotrasy na Spartakovskej ulici ide o sumu 406 510 eur a pri Špačinskej ceste o 512 919 eur.

Podanie žiadostí a finančnú spoluúčasť na oba projekty schválili mestskí poslanci na svojej marcovej mimoriadnej schôdzi. 

Spájanie trás

Cyklotrasa na Spartakovskej ulici by mala byť dlhá 549,88 metra. Nadväzuje na jestvujúcu cyklotrasu pri obchodnom centre City Arena, pripojí sa na križovatke ulíc Hlboká, Kollárova, Sladovnícka. Stavba sa nachádza v širšom centre mesta, prechádza okolo mestského zimného štadióna a ďalšej občianskej vybavenosti.

V súčasnosti sú na cestnej komunikácii vyhradené cyklistické pruhy, ktoré však vzhľadom na vysokú intenzitu motorovej dopravy nie sú veľmi využívané. Cieľom je vytvoriť bezpečné predĺženie jestvujúcej cyklotrasy na sídlisku Družba smerom do centra. Celkové investičné výdavky projektu predstavujú 475 365 eur. 

Podpora mobility

Cyklotrasa na Špačinskej ceste spojí Rybníkovú a Kukučínovu ulicu a bude dlhá rovnako ako cyklotrasa na Spartakovskej. Lokalita je charakteristická intenzívnou dopravou, kde cyklisti nie sú dostatočne chránení. Cyklotrasa sa pripojí na križovatke Hlboká, Rybníková, Bučianska a povedie až po okružnú križovatku pri Obchodnej akadémii.

Celkové investičné výdavky projektu predstavujú 497 979 eur. Zámerom výstavby ďalších cyklotrás v Trnave je zvýšiť bezpečnosť a podiel nemotorovej dopravy ako príspevok k podpore trvalo udržateľnej mobility.

Trnava patrí k mestám, kde funguje aj verejné zdieľanie bicyklov, takzvaný bikesharing. Radnica projekt realizovala v spolupráci s developerom Lucron, ktorý v meste stavia rezidenčnú štvrť Arboria.

Aktuálne mesto ohlásilo, že navýši počet bicyklov v projekte, ktorých je zhruba 50. Od marca sú po úvodnej testovacej fáze dostupné už pre všetkých registrovaných záujemcov.

reality.etrend.sk

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Konference Rychlost s tichostí

Konference Rychlost s tichostí


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl