Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Přestavba liberecké vily na azylový dům se zpozdí

Přestavba liberecké vily na azylový dům se zpozdí

Přestavba liberecké vily na azylový dům se zpozdí
26. 3. 2019 / Autor: Artur Irma Popisek: Budoucí azylový dům

Přestavba vily na azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy v Liberci nabrala zpoždění, potrvá o šest týdnů déle. Nový termín otevření je v květnu, řekl dnes ČTK náměstek primátora pro sociální oblast Ivan Langr.

Stavební práce na starých objektech, to jsou věci, které se nedají úplně odhadnout,“ uvedl Langr. Dodatečné práce mají vliv i na cenu za rekonstrukci dvoupatrového domu, která už stoupla o více než milion korun na 16,237 milionu. Na projekt získala radnice evropskou dotaci.

Bývalá mateřská škola

Vila ve Věkově ulici v Ruprechticích z roku 1912 naposledy sloužila jako mateřská škola. Na azylový dům se přestavuje od loňského září. Za prodloužením termínu dokončení a zvýšenými náklady je hlavně nefunkční kanalizace, na což se přišlo až po zahájení prací. Opravit nelze, proto se musí vybudovat nová kanalizační přípojka včetně přečerpávací stanice s dvěma čerpadly. Veškeré práce ve vile by měly podle smlouvy skončit do 9. května.

Azylový dům pro muže

Azylový dům pro rodiny s dětmi a ženy ve stotisícovém městě dosud není, jeho kapacita bude dvacet dva lůžek. Z toho deset v šesti pokojích je určeno pro ženy v nouzi a ostatní budou ve třech domácnostech pro rodiny s dětmi. Dům bude mít na starost obecně prospěšná společnost Návrat, která v Liberci provozuje už více než dvacet let let azylový dům pro muže Sperasmus.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu