Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Sázavě na Žďársku byla vysvěcena kaple. Postavili ji sami farníci

V Sázavě na Žďársku byla vysvěcena kaple. Postavili ji sami farníci

V Sázavě na Žďársku byla vysvěcena kaple. Postavili ji sami farníci
17. 9. 2018 / Autor: twitter.com/ Martin Karlík Popisek: Kaple

Spolek Karem Sázava organizoval výstavbu nové kaple, která již stojí ve městě Sázava na Žďársku. Budova je unikátní tím, že ji postavili sami farníci díky darům a to svépomocí. Realizace stavby trvala přes dva roky a skončila letos v srpnu.    

Kaple má podobu biblické archy, jejímž ústředním prvkem je patnáct metrů vysoký kovový kříž. „Spolek jsme zakládali v roce 2015 a na jaře 2016 se začala stavět základová deska,“ řekl za spolek František Ledvinka, který je také starostou Sázavy. Nová kaple stojí na vyvýšeném pozemku v okrajové části obce s šesti sty šedesáti obyvateli. Budova, jejíž kostru tvoří dřevěná konstrukce, v nejvyšším bodě měří deset metrů.

Dřevo jako dárek

Náklady na stavbu nakonec činí víc než tři miliony korun, ale hodnota díla je podle Ledvinky výrazně vyšší. Dobrovolníci odpracovali přes pět tisíc hodin, velké množství dřeva bylo spolku poskytnuto darem. Všechny přijaté finanční dary i platby lze dohledat na transparentním účtu, který je přístupný na webu spolku.

ČTK, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu