Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Města V Rusovcích plánují postavit areál pro vodní sporty

V Rusovcích plánují postavit areál pro vodní sporty

V Rusovcích plánují postavit areál pro vodní sporty
17. 12. 2018 / Autor: Google Street View Popisek: Rusovce

V bratislavské městské části Rusovce plánuje investor, společnost Hoffman a Albrecht, vybudovat za předpokládaných osm set dvacet sedm tisíc pět set eur rekreační areál pro vodní sporty, jako jsou sportovní potápění či rybářství.

Provoz areálu bude klubovou formou, přičemž bude poskytovat možnosti pro výchovu, trénink a přípravu sportovců v omezeném počtu asi dvanácti návštěvníků. Vyplývá to ze zveřejněné dokumentace, která je momentálně v procesu posuzování vlivů na životní prostředí (EIA).

U Písečného honu

Plánovaný areál se nachází na ploše o výměře patnáct tisíc sedmdesát sedm čtverečních metrů mimo zastavěné území. Umístěn má být v jihozápadním okraji městské části, v pokračování ulice U Písečného honu.

Investor předpokládá spuštění výstavby v příštím roce a ukončení v roce 2020. „Realizací navrhované činnosti dojde k rozšíření nabídky sportovních, tělovýchovných a rekreačních aktivit v dané lokalitě pro sportovní kluby,“ deklaruje investor.

Úprava břehů

V areálu mají být klubové objekty a vodní plocha s úpravou břehů. V klubových objektech se dvěma nadzemními podlažími jsou plánované společenská místnost s kuchyňským koutem, hygienické zařízení, místnost či služební byt.

Vodní plocha je navržena v ledvinkovitém tvaru. V levé a pravé části bude prohloubené dno. Uprostřed bude přechodový zúžený úsek s mělčinou, kde bude přípustný růst vodních třtinových rostlin,“ píše se v záměru.

Ze západní strany se uvažuje o zřízení dvou nebo více mol se schodištěm pro přístup do vody. Břehy jezera budou částečně zpevněné.

Ustálená hladina

„Hladina v jezeře bude ustálená. Filtrace a samočištění vodní plochy bude zajištěno přirozeným prouděním vody,“ říká investor, který počítá s osmi parkovacími místy v areálu.

Přístup ke sportovnímu areálu bude pro pěší a cyklisty možný po chodnících vedle místních komunikacích. U kaštanové aleje a U pískového honu.

Plošná výměra zpevněných ploch je navrhovaná na úrovni tisíc sedm set jedna čtverečních metrů. Oproti prvnímu variantu dochází ke zvýšení plošné výměry zeleně na území rekreačního areálu s čtyřmi sty dvaceti devíti čtverečních metrů.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl