Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V Mostecké ulici v Brně vznikne směs bytů

V Mostecké ulici v Brně vznikne směs bytů

V Mostecké ulici v Brně vznikne směs bytů
19. 12. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Kirk Popisek: Brno-Husovice - Mostecká ulice od západu

Brno plánuje zrekonstruovat prázdný bytový dům v Mostecké ulici. Má zde vzniknout dvacet bytových jednotek pro sociální účely i mladé rodiny a to za padesát milionů korun. Konec výstavby je odhadován na první polovinu roku 2020. Novinářům to dnes řekl Oliver Pospíšil, primátorčin náměstek. Městští radní dnes vybrali pro rekonstrukci, nástavbu a přístavbu budovy společnost Moravostav Brno.

Dům je prázdný a neobyvatelný. Rekonstrukcí vznikne dvacet nových bytových jednotek. Práce by měly být hotové v únoru roku 2020,“ uvedl Pospíšil, který je zodpovědný za bytovou problematiku. V domě dosud bylo dvanáct menších bytových jednotek.

Sociální byty i zázemí pro mladé

Nové byty budou o velikosti 1+kk až 3+kk. „Osm bytů by mělo být sociálních se službou, pět sociálních bez služby, pět by mělo sloužit mladým rodinám a dva byty by měly být bezbariérové," vyjmenoval Pospíšil.

Brno má ve správě kolem třiceti tisíc bytů, což je zhruba patnáct procent z celkového bytového fondu v Brně. Zbytek je v soukromém vlastnictví.

čtk, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu