Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V mezinárodní soutěži Diploma Selection excelovali studenti pražské VŠUP

V mezinárodní soutěži Diploma Selection excelovali studenti pražské VŠUP

V mezinárodní soutěži Diploma Selection excelovali studenti pražské VŠUP
21. 10. 2019 / Autor: Romana Landová. Vítězové jsou studenti pražské VŠUP. Foto: Designblok

Ceny Diploma Selection byly uděleny. V průběhu pražského Designbloku odborná porota vybírala vítěze ve dvou kategoriích – móda a produktový design. V kategorii móda zvítězila Barbora Procházková, cenu za produktový design pak získal Matěj Coufal. Vítězové - studenti pražské VŠUP - si odnesli tisíc eur na rozvoj nové kolekce.

Mezinárodní soutěž Diploma Selection našla letošní favority. Mezinárodní porota složená ze zahraničních kurátorů a galeristů vybírala vítěze pro dvě kategorie, a to pro módu a produktový design. Porota se nakonec rozhodla udělit první místo v kategorii móda Barboře Procházkové za projekt SAPIENCE. „Projekt SAPIENCE je výtvarnou alternativou tvorby vlastního oblečení. Formou střihu a návodu záměrně poskytuji výrobní know-how vlastních designů široké veřejnosti, oslovuji DIY komunitu i ekologicky smýšlející mileniály. Osobitě se vypořádávám s otázkami udržitelnosti, ekologie a trhem potlačené individuality spotřebitele, a naopak nabádám k subjektivní kreativitě a člověku přirozené rukodělnosti. Hlavní podstata však spočívá v penězi nevyčíslitelné emocionální hodnotě vycházející ze vztahu mezi uživatelem a produktem," vysvětluje vítězka Barbora Procházková.

V produktové části pak porota ocenila Matěje Coufala s diplomovou prací Metr. „Mou diplomovou práci s názvem Metr tvoří dvě navzájem vyrovnané úrovně zkoumání metru jako nástroje, a jeho teoretický přesah do dalších oborů a jeho propojení s designérem jako tvůrcem. Dalším cílem projektu je zrovnoprávnit výzkum, konceptuální myšlení a designérskou praxi, tak aby došlo k harmonizaci významu každé součásti akademických disciplín. Někdy je třeba zpochybnit obyčejné věci, abychom našli nové způsoby navrhování, a ne pouze tvarovali a představovali další skvělý produkt,“ řekl Coufal. Oba autoři jsou studenti pražské VŠUP a jako výhru získali tisíc eur na rozvoj nové kolekce a možnost jejího odprezentování na dalším ročníku Designbloku.

Psali jsme také:

Videoprohlídka nejvetší přehlídky designu a módy ve střední Evropě Designblok 2019

Designbloku se letos zúčastní slovenský výrobce nábytku Javorina

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl