Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Designbloku se letos zúčastní slovenský výrobce nábytku Javorina

Designbloku se letos zúčastní slovenský výrobce nábytku Javorina

Designbloku se letos zúčastní slovenský výrobce nábytku Javorina
18. 10. 2019 / Autor: Romana Landová. Designbloku se zúčastní i slovenské značky. Foto: Javorina

Letošního Designbloku se zúčastní slovenský výrobce nábytku Javorina. Představené novinky vznikly podle návrhu designérů ze studia Vrtiška & Žák a Lucie Koldové. Javorina vloni otevřela showroom v Brně, snaží se tak více přiblížit českým zákazníkům.

Slovenská značka Javorina představí na Designbloku 2019 své produktové novinky. Ve spolupráci s českými designéry Lucií Koldovou a studiem Vrtiška & Žák uvede kolekci stolů a židlí z masivního dřeva. „Javorina nikdy nebyla postavená na konkrétním produktu. Z pohledu novinek nám jde vždy o to, aby produkty odráželi hodnoty Javoriny a podporovali tak správné vnímání značky. Jsme velmi rádi, že novinky, které představíme na letošním Designbloku, vznikli podle návrhu designérů právě ze studia Vrtiška & Žák a Lucie Koldové. Klíčovými prvky jsou nádherně zvládnuté detaily, které nedokáže vytvořit každý,“ říká předseda Javoriny Leo Čellár. Návštěvníci letošního Designbloku mohou z výrobků Javoriny vidět například Stůl XX od Lucie Koldové či židli TUBA a židli LUPA od studia Vrtiška & Žák.

Javorina si zakládá na principu nadčasového designu a prvotřídních materiálech. Dbá také na etické a environmentální přístupy. Veškeré suroviny, které ve výrobě používá, jsou z obnovitelných zdrojů a na přírodní bázi. Za každého nového zákazníka navíc vysadí stromek v porostu východního Slovenska. Vloni se Javorina přiblížila českému publiku otevřením showroomu v České republice, konkrétně v Brně.

Psali jsme také:

Švýcarská značka Vitra na Designbloku představí systém SoftWork. Osobně jej uvede Jay Osgerby

Letošní ročník festivalu Designblok se bude zabývat Budoucností

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl